Wpis z mikrobloga

#czarnysezamrysuje #sezamkowytag #scifi #tworczoscwlasna #rysujzwykopem

Lekki (w klasie statków międzyplanetarnych) wojskowy okręt przeznaczony do transportu piechoty. Przystosowany zarówno do lotu w kosmosie (startuje ze statku matki), jak i do lotu w atmosferze (główne zastosowanie), gdzie przerzuca wojska na linię frontu.

Wytwórca: Kasax Industries
Długość: około 40 metrów
Szerokość: część frontowa - ok. 4 m. Pomost - ok. 3 m. Ładownia - ok. 4,8m
Wysokość: część frontowa + pomost - od 4 do 5m. Ładownia - 5,9 m
Napęd: 2 x turbiny plazmowe "P'karmes" o ciągu 95 kN każda.
Prędkość (maksymalna): 1200 km/godz
Prędkość (przelotowa): 950 km/godz
Masa własna: 54 000 kg
Masa startowa (własna): 74 560 kg
Masa startowa (maksymalna): 91 341 kg
Uzbrojenie: 4 x ciężkie działa laserowe "Xal' es dor"

_____
Kolejny szkic, właściwie wizualizacja jednego ze statków pojawiających się w stworzonym przeze mnie uniwersum.

Zapraszam do komentowania i rad dotyczących "designu" i osiągów pojazdu, jak i do obsewowania tagu #czarnysezamrysuje, gdzie będę umieszczał moje rysunki, szkice itd.
Pobierz CzarnySezam - #czarnysezamrysuje #sezamkowytag #scifi #tworczoscwlasna #rysujzwykopem...
źródło: comment_b9ubVdgoonYgoPmGxCR5QvLSYtMKcREl.jpg
  • 21
@Czarny_Sezam: Sam nie wiem. Może w atmosferze znacznie niższą? A w kosmosie lub rzadszych atmosferach używałby innego, dodatkowego napędu, który rozpędzałby go długo, ale do niewyobrażalnych prędkości? Wydaje mi się, że ok byłoby w atmosferze poniżej prędkości dźwięku, a poza nią lub w strefach niezamieszkanych hmmm ze 12 000km/h?
Uzbrojenie: 4 x ciężkie działa laserowe "Xal' es dor"


@Czarny_Sezam: Patrząc na to i na rysunek, można wywnioskować, że po prawej stronie już działka nie ma ;) (2 działka u góry, 1 na dole, 1 po lewej)
podziel się, jeśli wciąż masz te szkice ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Czarny_Sezam: Nie mam niestety, to było kilkanaście lat temu...
Ale w sumie żałuję, że to powywalałem, bo teraz bym chętnie zobaczył swoje bazgroły z przeszłości.
@DywanTv: szlag, nie mogę już edytować ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może zwiększyć masę i moc silników? Masę dwukrotnie, moc silników o jedną czwartą?
@hard1: z drugiej strony są odsuwane drzwi, jak w helikopterze. Cholera, zapomniałem dodać lekkie działko, jak minigun w apache'u ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Czarny_Sezam: Sam nie wiem. Nie chce mi się teraz liczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale zadbaj, żeby mógł opuszczać atmosferę nawet przy 150% obciążenia. No i jak on by lądował? Rozumiem, że jak samolot, nie jak śmigłowiec? Wtedy zadbaj o podwozie i może ruchomą kabinę, żeby było widać co się dzieje. Chociaż troszkę ruchomą. To statek transportowy, musi być widać co się dzieje. :)
z drugiej strony są odsuwane drzwi, jak w helikopterze. Cholera, zapomniałem dodać lekkie działko, jak minigun w apache'u ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Czarny_Sezam: A myślałem, że od spodu jest otwierana klapa jak w Chinook'u czy drop shipach z Halo. Zawsze mi się z takim rozwiązaniem kojarzyły desantowce.

Szczerze, to dokładne liczby z danych technicznych sobie odpuść. Co byś nie zrobił i tak się w pewnych wartościach pomylisz
@DywanTv: zwróć uwagę na prostokąty w dolnej części ładowni. To szczeliny z których wysuwa się podwozie. Prostokąt pod kabiną - to samo.
@hard1: Pierwotnie miała się tam znajdować wyrzutnia pocisków balistycznych krótkiego zasięgu, ale w miarę jak rysowałem, profil okrętu się zmienił. Stay tuned, niedługo wrzucę kolejną edycję tego szkicu, tym razem na czystej kartce.
@Czarny_Sezam: A co z tym, że przód jest dużo niżej niż tył? Tylne podwozie byłoby bardzo obciążane, chyba, że podczas lądowania nie zachowywałby poziomu, ale do tego nie możemy dopuścić, bo to statek transportowy.