Wpis z mikrobloga

#bojowka125cc #motocykle chcem zmienić oponkę z przodu na coś markowego, bo te chińskie mi się ślizgają niebezpiecznie.
obecnie mam 90/90R17, ale mały wybór jest, więc pytanie czy 100/80R17 też podpasuje? Średnicę ma prawie identyczną.

Drugie pytanie, jak obecnie mam oponę dętkową a kupię bezdętkową, to nie będzie problemu? Rozumiem, że to kwestia budowy felgi i dętka być musi, pytanie cyz do bezdętkowej można dętkę założyć.
  • 9
@BajerOp: wiesz, ta 125 poleci niewiele więcej niż skuter ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale fakt, trzebaby spytać, temu pytam, bo na wypoku pełno ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
obecnie mam 90/90R17, ale mały wybór jest, więc pytanie czy 100/80R17 też podpasuje?


@sebawo: raczej tak. Jak się na szerokość zmieści to nie powinno być problemu. Właściwości jezdne mogą ulec zmianie, w szczególności - mogą ulec pogorszeniu.
@11mariom: przez zmianę szerokości? Myślę, że zmiana twardego chińczyka na jakąś markową gumę, odrobinę szerszą, może jednak poprawić prowadzenie, zwłaszcza w zakrętach. Już mi 2 razy przód na suchym uciekł i mi się włączyła blokada, nawet na rondzie nie potrafię szybciej przejechać, bo się boję.
@sebawo: Pytanie jaką masz felgę. Co prawda trudno w naszych czasach o profil felgi który nie dopuszcza zastosowania opony bezdętkowej (jest jeszcze kwestia szprych - jak są to raczej zapomnij o bezdętkowej).

Co do szerszej opony: a jaką masz szerokość felgi?
Przy 90 powinieneś mieć minimum 2.15 Jeśli masz tyle to możesz myśleć o 100.
Generalnie 10 więcej albo mniej pasuje zarówno jeśli chodzi o miejsce na oponę względem wahacza, widelca
@Gixaar: felgę pomierzę dzisiaj, z tego co czytałem, to mam też i dętkę, więc powinienem móc założyć zarówno TT jak i TL, w obu przypadkach dętka zostaje( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamówiłem 10/80, jutro przyjdzie, dam do założenia i zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°)