Wpis z mikrobloga

To jest straszne, ale PiS już sobie urabia elektorat na przyszłe wybory. 500+, obniżenie wieku emerytalnego do 60-65lat i to kosztowniejszą, ale szybszą metodą. Co z tego, że jak tak dalej pójdzie, to nasza gospodarka przestanie się rozwijać i zbankrutujemy :( Patoli, która się cieszy bo "państwo dajee za darmo na Brajanka i Oliwkę, a i pracować nie trzeba tak długo"
jest więcej niż ogarniętych ludzi i zaczynam się bać o wynik wyborów za cztery lata :(
I nie przemówią do nich argumenty, że robi się dużo złego, że podatki wyższe, że inwigilacja przy pomocy ustawy antyterrorystycznej, że bezsensowne ustawy antyaborcyjne (w kontekście planów zaostrzenia, słyszałam, że mają do tego wrócić), bo w końcu PiS daje, to PiS jest dobry.

#gorzkiezale #oswiadczenie #nieznamsiealesiewypowiem #polityka
  • 85
@spokojnie_to_ja: Wyjaśniłem Ci to już wcześniej. Ten program jest zły dla państwa, było o wiele więcej możliwości, by jakoś ułatwić ludziom życie. No ale, #!$%@? idioci nie zrozumieją, że zmniejszenie klina podatkowego dla zarabiających mniej przyniesie im korzyść, tylko muszą "dostać".
A ja mam #!$%@? na to państwo w tym momencie. Dla mnie Polska może być pod zaborem niemieckim, jeśli tylko lepiej miałoby mi się wieść
@catwmn: a to ciekawe. Bo w samej Szwecji ludzie są oburzeni tą sprawą...

No i jakby nie patrzeć, Szwecja swój socjal rozbudowywała za wszystkich rządów, lewych i prawych. Owszem, ludzie narzekają na wysokie podatki, ale u mnie w 'województwie' drogi się budują, jest czysto, jest wystarczajaco miejsc w przedszkolach, bezrobocie na poziomie 5% (mediana szwedzka prawie 8%), wiek emerytalny 65 (a mówią, że będzie 70 ;)), publiczna służba zdrowia jakoś działa,
@catwmn: ah, jeszcze jedna rzecz - oczywiście, że nadużycia się zdarzają, szczególnie ze strony nowo-przybyłych. Niemniej jednak ludzie zaczynają nieco bardziej otwarcie wyrażać swoje niezadowolenie.

Dla samych Szwedów to dość trudne, bo wmawiano im od dziecka, że mają dług wobec świata za 'współpracę ekonomiczną' z Niemcami w czasie II wojny światowej.