Wpis z mikrobloga

EA what are Ya doing'? EA STAPH!

FIFA – moja miłość od pierwszego spojrzenia.

Zaczęliśmy grać ze znajomymi od FIFY 96, przez wszystkie kolejne edycje. Graliśmy na różnych sprzętach (PC, PS3, X360, XONE, PS4).

Przeszliśmy przez każdą Fifę widząc rozwój i dreptanie w miejscu zależnie od cyferek. Od paru lat gramy ze znajomymi na konsolach i dużo czasu spędzamy w trybie FUT. Rewelacyjna zabawa, pozwalająca złożyć swój skład z najlepszych zawodników na świecie.

Genialne połączenia karcianki i piłki nożnej. Każdy piłkarz ma swoją kartę z konkretną oceną ogólną + podanymi wartościami. Ważne poza samym „skillem” piłkarza jest jego zgranie z innymi członkami drużyny – wysokie zgranie maja zawodnicy z tej samej ligi lub tego samego kraju.

Możemy sprzedawać swoje karty i kupować nowe na rynku „transferowym”. W założeniach wszystko pięknie – składamy drużynę, gramy przeciwko innym jak w normalnych sezonach i przechodzimy do wyższych lig.

I co? jak zawsze- teoria mówi że wszystko jest super. A co na to praktyka?

Oczywiście tutaj EA musiało #!$%@?Ć! Bo inaczej się tego nazwać nie da. Od paru lat gracze informują, że w grze zawarty jest skrypt o nazwie potocznej „momentum” przez który nie ma szans wygrać meczu mimo, że stwarzamy 100% okazje i totalnie dominujemy na boisku. Kończymy mecz ze statystykami 24 strzały 19 celnych 0 bramek. Przeciwnik 1 strzał, 0 celnych i 1 bramka. Rykoszetem, od obrońcy, zza pola karnego.

W trakcie tego meczu nasz napastnik z overallem 90 nie trafi 3 razy na pusta bramkę,, zaliczymy kilkanaście słupków i poprzeczek i nie strzelimy choćbyśmy chcieli wbiec z piłką do bramki, potkniemy się o własne nogi i tyle. Gracze narzekają a EA oczywiście zaprzecza lub nie odpowiada totalnie.

Jak można pretendować do rangi e-sportu wrzucając skrypt z „handicapem” dla którejkolwiek ze stron meczu? Takie coś nie ma racji bytu w takiej grze. Wyobraźmy sobie analogiczną sytuację w jakimkolwiek FPS – nie ważne ile headów załadujesz gościowi on przeżyje, a strzelając dookoła Ciebie Cie zabija.



Ale to jest coś do czego gracze się już przyzwyczaili. Tylko, że przy okazji wyszła kolejna gigantyczna afera lub niedopatrzenie…

Wiadomo, że EA wypuszcza karty „in form” lub „Team of the week” lub ‚Team of the season”.

Wyobraźmy sobie, że ktoś kupuje sobie Neymara in from z overallem 90 (normalny ma 88). W teorii ma większy współczynnik strzałów. Na ta kartę nakładamy kartę stylu która daje bonus +5 do strzałów…. I okazuje się, że w grze wszystko wyświetla się poprawnie, ale punkty za kartę stylu nie są przez grę uznawane. W przypadku podstawowej wersji tej karty nie ma takiego problemu i bonus jest poprawnie naliczony.

Wychodzi na to, że dużo droższa karta in form, jest słabsza niż podstawowa karta ze stylem gry, ponieważ karty in-from nie dostają bonusów za kartę stylu. EA WTF? Naprawdę chcecie zrazić do siebie ludzi i spowodować, żeby najbardziej lojalni fani marki odeszli do PES? Bo aktualnie większość moich znajomych zaczyna się nad tym zastanawiać, bo mają dość gry z handicapem i masą błędów, które w życiu nie powinny mieć miejsca. Czy ktokolwiek u Was testuje ten tryb i zmiany w nim wprowadzane? Czy ktokolwiek z Was ma zamiar odpowiedzieć fanom jasno i wyraźnie czy momentum zostanie usunięte z FIFY17? Czy macie zamiar przed wyjściem FIFY17 naprawić błąd dot. kart stylu w FIFA16?

Czy macie zamiar zacząć słuchać głosu fanów i graczy czy będziecie dalej robić swoje i mieć wszystkich w d***? Już kilka lat pod rząd jesteście bardzo w wysoko w rankingu firm znienawidzonych przez graczy? Może zacznijcie współpracować z community zamiast mieć na ustach tylko korpomowę i slogany marketingowe?

Najzabawniejsze jest to ze na infolinii twierdzą, że nie mogą udzielić informacji na ten temat. Nie podadzą numeru do rzecznika prasowego bo jest "na stronie", a na numer telefonu podany jako kontaktowy do siedziby EA nie można się dodzwonić... Absurd i cyrk na kółkach!

Poniżej linki do filmów na YouTube opisujących i obrazujących dokładnie ten błąd:

https://www.youtube.com/embed/7M3ndlBPFIA

https://www.youtube.com/embed/XNtZmCOq8Uk

całość wpisu tutaj:

http://corwin.pl/ea-what-are-ya-doing-ea-staph/

#ea #oszustwo #fut #fifa16 #electronicarts #afera #drama #esport #momentum #gry #fifa #eapolska #bug #draft #fifaultimateteam
  • 14
@corw: Takie coś da się zaobserwować już od conajmniej fify 2006. Zawsze występuje czynnik losowy. Dochodziło nawet do sytuacji gdzie ja grając pierwszy raz w życiu potrafiłem wyrównać ze znajomym co grał kilka lat, w innym meczu On wygrywał 12:0 . Random i tyle. Można jedynie próbować tłumaczyć, że FIFA aspiruje do bycia symulatorem bardziej niż zręcznościówką sportową. Czy coś zrobisz? Wątpie. To tylko gra.
@eovenn ja nie mam problemu z momentum aż takeigo, ale ten motwy z kartami in form i nie działającym stylem to absurd i cyrk. Nie po to sie zbiera na dużo lepsza w teorii kartę, zeby sie okazało ze przez jakiś głupi bug ona jest gorsza niz podstawowa wersja z kartą stylu :/

A momentum to w ogole jest jakas porażka.
@corw: przykład z życia: 2 mecze z rzędu, te same zespoły, ustawienia itd. pierwszy 5:1 dla mnie a w drugim przegrywam 4:0 i jak można w to grać? Sorry ale wole jak o wygranej decyduje skill a nie jakieś 'momentum'
@corw: nie sądzę, żeby istniało coś takiego jak celowe "momentum" w fifie. Rozegrałem wiele, wiele meczy i sądzę, że po prostu to się dzieje przez pecha. Ile razy w prawdziwej piłce widzimy zmarnowane 100% sytuacje (niezły paradoks, zaprzepaszczona 100% sytuacja...)

Co mnie natomiast niemiłosiernie DENERWUJE to, że od kilku edycji FIFY jak przeciwnik wyjdzie z meczu w trybie FUT to mi zalicza porażkę ze wszystkimi tego konsekwencjami. No po prostu idiotyzm.
sądzę, że po prostu to się dzieje przez pecha


@Piaer: myślę że nie do końca - pecha to można mieć w życiu, natomiast jakakolwiek akcja, i jej wynik, zarówno w fifie jak i jakimkolwiek innym programie komputerowym, jest wynikiem działania algorytmu, mało tam przypadku.
@corw: @Camel665: Czytałem o tzw. FIFA Momentum. Moim zdaniem to teoria spiskowa. Nie każdy strzał i akcja przy takich samym ustawieniu się czy sile strzału da taki sam wynik. W FIFIE tak jak w życiu jest czynnik losowy, ale nie sądzę by czasami gra była specjalnie zaprogramowana, żeby nam nie dać wygrać.
@corw: grając mecze towarzyskie pomiedzy 2 graczami nie ma żadnego handicapu, stąd na turniejach liczy się tylko skill
@piaer trainerowcy są od momentu powstania FUTa albo i wcześniej, najlepsze jest to ze X lat mija i dalej sobie nie mogą poradzić. jest też trainer dający 99 kondycji po każdym meczu, od kilku lat również niezbanowany, to są jaja jak EA olewa cziterów. Uciec od tego możesz grając na ps4 czy xone