Wpis z mikrobloga

@drastx: Pytanie na ile ma rację a na ile to pobożne życzenia.

@Vilmathien: Dokładnie! A moim zdaniem lepsze takie zakończenie, które pozostawia spore pole do interpretacji niż "Shepard uratował galaktykę i wszyscy żyli długo i szczęśliwie". Jestem tylko ciekaw, czy BioWare się ugnie i zrobi DLC z "właściwym" zakończeniem.
@drastx: DLC pewnie będą tłukli przez najbliższe dwa lata. A ludzie będą narzekać i kupować.

Co do następnej części - jest bardziej niż pewne, że powstanie, jednak historię Sheparda i Żniwiarzy już wyczerpali, więc ciekaw jestem co nam zaserwują. No chyba, że to zakończenie jest furtką do ME4, ale to akurat byłoby przegięcie, bo Mass Effect (ponoć) zawsze był przewidziany jako trylogia.
@Shepard: Tej, ale można było zrobić miliard zakończeń które zostawiałyby pole do interpretacji a nie były zwyczajnie głupie :P Imo ostatecznie się wyco9fają z tego, zrobią właśnie opcję że był zindoktrynowany lub mu się przyśniło i zobaczymy DLCki z prawdziwym endingiem ;)
@Shaki: A może to zakończenie nie jest głupie, tylko my, bo nie potrafimy go zrozumieć? :P

A tak całkiem serio, to wideo wydaje się być całkiem sensowne, więc jeśli bliżej się temu przyjrzeć, to zaczyna mieć to jakiś sens (z naciskiem na jakiś - nadal bezsensowny pozostaje motyw z rozbijającą się Normandią czy brak wpływu wcześniejszych akcji na finał).

Takie DLC byłoby przyznaniem się "sorry, spieprzyliśmy sprawę", więc ciekaw jestem czy
@Shepard: Sądzę że zrobią darmowego DLCka, albo płatnego ale za do naprawdę dużego i nazwą to "rozszerzeniem gry" a nie DLCkiem ;) Myślę że nie przyznają że "sorry spieprzyliśmy sprawę" ale stwierdzą że to wszystko było zamierzone i zaplanowane. I kto wie, może właśnie tak było? ;) marketingowo im się udało zrobić naprawdę niesamowity szum wokół zakończenia i zapewne DLC które kontynuowałoby grę sprzedało by się niesamowicie dobrze ;)
@Shaki: I tu w pełni się z Tobą zgadzam - obrócenie tego w "tak miało być od początku" i zrobienie dwukrotnie szumu o tym samym (zakończenie podstawki + zakończenie w DLC) byłoby całkiem sensowne.
@Shepard: Tym bardziej że zobacz - gdyby w DLCku, rozszerzeniu czy jak tam to nazwać, można by kontynuować grę, to np. okazałoby się że zbieranie tych "War Assets" jednak miało sens, tłumaczyłoby to czemu położono na nie tak mały nacisk w podstawce i zmieniają jedynie odrobinę końcową cutscenkę. Szepard budził by się z indoktrynacji lub po prostu iluzji spowodowanych trafieniem przez promień i kontynuowałby walkę, a to jakie siły zebraliśmy wpływałoby
@Shepard: Tak, tutaj się zgodzę. Możemy domniemać, że dajmy w tym wypadku niektórzy chcieliby zobaczyć szczęśliwe zakończenie z Shepardem. Ratuje Galaktykę, pozostaje z ukochaną osobą i jest bohaterem. Ale w tym wypadku jakby spojrzeć pod innym kątem to wszystko ma sens.

Nie chcę zapeszać, ale mocno wierzę. Ba! Nawet pokusiłabym się o stwierdzenie(intuicja mi coś takiego podpowiada), że się pokuszą o zrobienie takiego zakończenia bądź rozszerzenie gry.

Co do powstania następnej
@Vilmathien: Następnej części ME z Szepardem raczej na pewno nie będzie, ale pewnie powstaną gry umieszczone w tym uniwersum. Ja już pisałem kiedyś że najchętniej zobaczyłbym pełnoprawne RPG w świecie ME, dziejące się po wydarzeniach z "Trylogii Sheparda" gdzie w świecie po wojnie ze żniwiarzami gracz mógłby grać przedstawicielem jakiejkolwiek rasy, i już nie ratować świata a skupić się na polityce, intrygach, itp. To ma potencjał - dalsze losy gethów i
@Shaki: Tak, to by było coś świetnego. Nie lada gratka dla każdego prawdziwego fana ME, żeby zobaczyć wszystko jak to wyglądało po. Ale znając BW oprócz samego kryzysu, który objął Galaktykę wymyśliliby kolejne czyhające zło na wszystkie rasy i kompetentną na to stanowisko osobę. Może nawet nowy bohater miałby pewne powiązania z Shepardem, w tym tutaj zdolności nowego bohatera, ale w tym wypadku to tylko odnośnie człowieka ;)

Tylko oby gra
@Destr0:

Kiedy mieliby go zindoktrynować? W Arrival?


Zindoktrynować mógł go tylko Habinger, masz dokładnie pokazany ten moment.

@Vilmathien: Czas pokaże co z tym fantem zrobią. Oby nie spieprzyli tego jeszcze bardziej. Co do następnej części, to głupotą byłoby niewykorzystanie potencjału tkwiącego w uniwersum ME, więc niemożliwe wydaje mi się definitywne zakończenie serii na ME3.

@Shaki:

Rozszerzenie wprowadzające kilka-kilkanaście dodatkowych godzin


Nie wiedziałem, że z Ciebie taki optymista :D Patrząc
@Shepard: Ja właśnie podejrzewam że zrobią coś w stylu Awakening, w końcu DLCki do DA też miały po 1-2h a nie przeszkodziło im to w wypuszczeniu oprócz nich naprawdę konkretnego i zajebistego rozszerzenia ;)