Wpis z mikrobloga

Co można zjeść na śniadanie zamiast płatków owsianych? Dopiero po pół roku ich jedzenia ogarnąłem że to one są źródłem problemów jelitowych. xD Najlepiej coś co pójdę i kupię w sklepie - bez smażenia/gotowania.

#mikrokoksy #dieta
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matra: dziękuję bardzo za pomysły, może w końcu jakieś ciekawsze śniadania bedę jadał :D a gotowce muszę jeść bo niestety w pracy prócz mleka i mikrofali, to nie mamy za bardzo niczego :c
  • Odpowiedz
Co można zjeść na śniadanie zamiast płatków owsianych?


@wuut: 20g nasion chia, 10g nasion słonecznika, 10g nasion siemienia lnianego (zmielonego), 10 migdałów, 5 orzechów włoskich, łyżka masła orzechowego, kilka g kakao. Zalać mlekiem migdałowym, odczekać 10 minut, w------y w kosmos pudding. około 500kcal, głównie tłuszcz i białko.
  • Odpowiedz
@wuut: eeee.. ja sobie codziennie rano przed pracą robię śniadanie, a dzień wcześniej wieczorem przygotowuję jedzenie do pracy, także gotowców nie jadam. Kwestia chęci i organizacji czasu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@wuut: ja sobie robię mix raz na 10 dni (200g chia + 100g... itd itd itd, wrzucam pokrojone orzechy i migdały) i później tylko z pojemnika do miseczki, zalać, odczekać kilka minut i jest. Możesz też zalać na wieczór i tylko wyjąć z lodówki. Idealne śniadanie!
  • Odpowiedz
@wuut: polecam serek wiejski 1gram = 1kaloria. Dodajesz sobie pomidora, ogórka lub jajko i masz genialne śniadanie. No i właściwie bez węgli.
  • Odpowiedz
  • 0
@manivelle: widziałem :) obawiam sie tylko ze przerasta to moje umiejętności kulinarne plus porcje by musiały być trzy razy większe :D
  • Odpowiedz
@bst: wtf? Kiedy to się zmieniło? Przyznam szczerze, że mnie zszokowałeś. Z węglami rano chodziło raczej o to, żeby mieć więcej energii, bo po takim śniadaniu białkowo-tłuszczowym to ciula jest i po godzinie się będzie głodnym. Co przeglądałem dietę jakiegoś kulturysty, to odżywiał się według standardowego schematu - rano węgle, na kolację białko i tłuszcz.
  • Odpowiedz
@ortofosforan: Nie wiem, od kilku lat jest to znany fakt. Generalnie po tym sie poznaje czy dietetyk jest na bierzaco z badaniami czy klepie utarte schematy. Podobnie jak brazowy ryz.
  • Odpowiedz