Wpis z mikrobloga

Co można zjeść na śniadanie zamiast płatków owsianych? Dopiero po pół roku ich jedzenia ogarnąłem że to one są źródłem problemów jelitowych. xD Najlepiej coś co pójdę i kupię w sklepie - bez smażenia/gotowania.

#mikrokoksy #dieta
  • 68
  • Odpowiedz
@wuut: serek wiejski w biedronce ten 0% tłuszczu (są dwa rodzaje różnią się kolorem niebieski i zielony, bierz niebieski) ma sporo białka na 100g
  • Odpowiedz
@wuut: Powinno być tak że rano po przebudzeniu pijesz białko(żeby je dostarczyć) a po 30min-1h od wstania jeszcze śniadanie no i wiadomo że rano można pozwolić sobie na węgle i tłuszcze(bo spalisz chodząc/pracując czy będąc później na siłowni) i z każdym kolejnym posiłkiem coraz więcej białka a mniej tych pierwszych.
  • Odpowiedz
a śniadanie nie powinno być głównie z węgli?

@wuut: ja jem białkowo-tłuszczowe, węgle mnie nie sycą. Jajecznica na boczku, pomidorach lub bez dodatków + awokado i warzywa, albo same warzywa, ewentualnie jakaś wędlina ser; jajka na półmiękko + talerz warzyw; siemianka z marchewką; jakieś mięso z warzywami, np parzona kiełbasa czy tatar, albo kawałek pieczeni + duszone/grillowane warzywa etc.
  • Odpowiedz
@wuut: Ale też jogurt naturalny w biedronce jest 250g więc i ma też sporo biała przy czym prawie wgl tłuszczy no tylko ze po jogurcie bd miec to samo co płatkach owsianych dlatego najlepiej na sniadanie czy drugie serek wiejski a pozniej jak juz sie jest w domu jogurt naturalny
  • Odpowiedz
@wuut: Sniadanie powinno byc glownie bialkowo-tluszczowe. Z fizjologicznego punktu widzenia nie ma potrzeby aby rano jesc wegle, rano mamy najwiekszy poziom hormonu wzrostu ktory nasila lipoze, mamy tez najwieksza wrazliwosc insulinowa, wiec jedzac rano wegle mamy najwieksze skoki insulinowe a co za tym idzie potencjalne nasilone odkladanie tluszczu. Reasumujac, wg biochemii czlowieka, najlepiej na wieczor zjesc posilek bogaty w wegle - zapewni to wyrzut leptyny na noc, lepszy sen i regeneracje
  • Odpowiedz
@Ratusz1: ja to umiem czytać xD
No to z gotowców, chociaż ja już nie polecam, ale co kto lubi - kabanosy z Konspolu, albo parówki z Pikoka linia Pure + warzywa, które można kupić w sklepie, np papryka, ogórki, pomidory, marchewka czy kalarepa do zagryzania, rzodkiewki etc. Nabiałowych posiłków raczej nie polecę, chociaż sama czasem sięgam po camemberta na zagrychę, ale jak już to faktycznie serki wiejskie czy jogurty greckie będą
  • Odpowiedz
@bst: całe życie w błędzie... myślałem właśnie że rano głównie węgle, białka najwięcej na wieczór :( dzięki kolego!

@Ratusz1: no własnie o dziwo jogurt naturalny wcale tak źle na mnie nie działa, zauważyłem że głównie problemy mam po płatkach samych w sobie.
  • Odpowiedz