Wpis z mikrobloga

@bachus: gosciu ich #!$%@? za to za gadali w dzikim jezyku na ulicy i mial racje. To samo sie tyczy naszych imigrantow, staraj sie uzywac ang a jak juz musisz gadac na ulicy po pl to rob to dyskretnie.
@bachus: @wujogm: przeciez to jest wkurzajace jak idziesz ulica i zamiast wlasnego jezyka ciagle slyszysz niezrozumiale mamlotnie, co innego turysta a co innego gdy 20% Twojego miasta to obcokrajowcy. Tu chodzi o kwestie szacunku dla miejscowych.
@impulse_101: o czym Ty gadasz? Między sobą niech sobie rozmawiają w swoim języku. Co ma to wspólnego z "szacunkiem do miejscowych"? Do nich też mówią w swoim języku?
Ostatnio byłem w Karpaczu. Pracownicy Biedronki to w większości byli Ukraincy - między sobą wymieniali jakieś uwagi w swoim języku. Jak podszedłem się coś zapytać, to grzecznie odpowiedzieli po Polsku. Miałem ich wyzwać od "pieprzonych itd.", bo mają "w moim kraju mają mówić
@impulse_101: rozumiem, ale nie mam zamiaru rozmawiać z rodakiem między sobą w obcym języku. Co innego w towarzystwie. Kultura wymaga aby rozmawiać tak żeby każdy mógł rozumieć ale nie na ulicy wśród obcych, kogo to obchodzi o czym i w jakim języku mówię. Gdyby jakiś anglik czy inny holender zwrocił mi za to uwagę w niegrzeczny sposób to #!$%@?łbym mu takiego klapsa na ucho że by się zdziwił
@bachus: @wujogm: Przeciez zaznaczylem ze co innego dyskretna rozmowa a co innego gdy sie nawija ostentacyjnie w komunikacji publicznej. Zwyczajnie to moze irytowac inne osoby i powinno sie tego unikac, juz nie raz widzial #!$%@? angola na arabow czy polakow co ostentacyjnie wydzierali mu sie nad uchem. W Polsce tez widzialem podobne przypadki z cyganami w tramwajach.
A to ze zwrocil w niegrzeczny sposob to prawda, nie powinien tego robic.
@impulse_101: Niby bordo, a takie glupoty gada.
Oczywiscie ze w towarzystwie mieszanym powinno sie gadac w jezyku zrozumialym dla wiekszosci, ale zebym z kumplem idac po ulicy musial gadac w obcym (bylo nie bylo) jezyku, albo polglosem?

Powinno sie dokladac staran aby z kilometra nie bylo widac i slychac ze sie jest obcym


A to juz jest wogle strzal w dziesiatke, pozdrawiam Brajanka.