Wpis z mikrobloga

Taki dzień ankietowy, to zróbmy sobie powtórkę z rozrywki. Już o to pytałam i wyniki były bardzo ciekawe, więc zapraszam do głosowania i dyskusji.

#ankieta #pytanie #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski

Jaka informacja o dziewczynie najbardziej by was do niej zniechęciła:

  • Pali papierosy. 10.7% (609)
  • Jest feministką. 29.6% (1683)
  • Nie goli bobra. 5.6% (318)
  • Ma dziecko w młodym wieku, a ojciec dał nogę. 44.0% (2500)
  • Jestem różowym/sprawdzam. 10.1% (575)

Oddanych głosów: 5685

  • 145
@neilran: No dobrze, ale nie mowimy teraz o innych preferencjach, a pisze odnosnie tego:

"Ma dziecko w młodym wieku, a ojciec dał nogę."

40% głosów. Czasami się wstydzę że też jestem facetem.

To moje pytanie brzmi - dlaczego? Dlatego, ze ktos nie chce sie wiazac z osoba ktora ma dziecko?
Rozumiem Twoja odpowiedz, ze dla Ciebie nie jest to najwazniejsze, a wazniejsze co soba reprezentuje i jaka jest, ale dlaczego piszesz
Też mi się wydaje, że to raczej powinno być dyskwalifikujące dla faceta, który nawiał, a nie dla kobiety. No ale jesteśmy na wykopie.


@janeeyrie: > Ma dziecko w młodym wieku, a ojciec dał nogę."

40% głosów. Czasami się wstydzę że też jestem facetem.


@neilran: Jak zawsze jadę równo po wykopowych mizoginistach, tak teraz stanę muszę stanąć w obronie. To jest jak najbardziej zgodne z naturą podejście samca. Jest to tak
@janeeyrie: Wykop nie wykop, społeczność tego portalu w jakiś sposób odpowiada ogółowi mężczyzn, podejrzewam że gdybyś zrobiła taką ankietę na ulicy, oczywiście anonimową, to wyniki mogłyby być podobne.
Także nie obwiniaj o wszystko wykop.
@neilran: Raz - skad wiesz czy glosujacy w ankiecie czuja sie dojrzali? :)
Dwa - 'rozumiem inne wzgledy' a napisales ze wstyd Ci za to ze az 40% facetow tak glosowalo. Czyli jednak wstyd Ci po prostu za jakas czesc tych 40%.
No ale ok, teraz juz rozumiem. :)
nie wiem jak Ty, ale ja wyznaję dominacje wartości duchowych, nad instynktami, innymi słowy nie uważam się za zwierze.


@neilran: Ja nie żyję wyobrażeniami.

tak dokładnie, wstyd mi za tych, którzy uważając się za dojrzałych, z miejsca przekreślają kobiete której coś nie wyszło.

I jednocześnie akceptujesz, że inne osoby przekreślają kobietę, która pali albo nie "goli bobra".... xD
Pobierz l.....l - > nie wiem jak Ty, ale ja wyznaję dominacje wartości duchowych, nad instynk...
źródło: comment_8hm7m1fdEH375TtEyByYisfqlAibrBxi.jpg
pamiętam, że dużo głosów miało też np. że jest wegetarianką.


@janeeyrie: Lol, wykop to serio chyba jakas alternatywna rzeczywistość. Albo to ja żyję w jakiejś Nibylandii xD
Jestem feministką, wegetarianką i do niedawna paliłam, a mimo to nigdy nie narzekałam na brak powodzenia. I to nawet nie kwestia wyjątkowo fajnej pupy, bo faceci, którzy mnie znali bliżej (z roku, wcześniej z klasy, sąsiedzi itp.), też często się zauroczali i jakoś ani
@neilran:

bo ta opcja w ankiecie nie jest zbyt jednoznaczna, np rozumiem to że ktoś odrzuca związek z kobietą koło 18, np mając 30 lat.

Ja ogolnie rozumiem ze ktos odrzuca taki zwazek (sam mam 24 i 18 co prawda fizycznie mnie kreca, wiadomo, ale nie spotkalem jeszcze ogarnitej 18 ani 19, z ktora mozna by probowac stworzyc cos powazniejszego), ale nie widze tu zwiazku z tym czy ma ona dziecko
@chromatografia: Ja tak samo, więcej, mnóstwo facetów, z którymi mam do czynienia, wyznaje o wiele bardziej feministyczne poglądy ode mnie. Więc to ja się czuję przy nich konserwatywna i zacofana. ;)

Btw, tak w gruncie rzeczy, to zdecydowana większość Polek ma feministyczne poglądy, tyle że nie identyfikuje się z samym pojęciem/ruchem (bo boją się właśnie reakcji facetów). Taki jakiś problem mamy w kraju, pojedziesz gdziekolwiek na zachód za granicę, to okazuje
@Dawidinho8: uważam że geny nie są najważniejsze.
Nie zawsze źle świadczy, ale przeważnie tak.

A pozatym to słusznie zauważasz, jeśli dla kogoś feminizm nie jest problemem, to w zasadzie pozostaje ta opcja.

@maros116: nie myśl sobie że jestem taki naiwny ;)

@zord0n: słuszna uwaga, w sumie to tego początkowo nie załapałem.
Ale w sumie nie ma się co martwić, moim zdaniem jeśli faceta zniechęcają do kobiety feministyczne poglądy, to on sam ma problemy ze sobą, jakieś straszne kompleksy, brak poczucia własnej męskości?


@janeeyrie: Też zauważyłam, że problem z moimi poglądami (w prawdziwym świecie, wykopu nie liczę, bo w necie to każdy jest pyskatym alfa-macho) mieli tylko i wyłącznie ci z bardzo niską samooceną i bojący się kobiet.

Więc może nawet lepiej trzymać
Pobierz c.....a - > Ale w sumie nie ma się co martwić, moim zdaniem jeśli faceta zniechęcają ...
źródło: comment_2exbZLHLE63bQgTwydd8X15Q2XvkhAAJ.jpg
@maros116: @Saute: @lililililil: Ja widzę tutaj jeden problem. Dziecko to czująca, myśląca istota, jeśli zostało porzucone przez ojca, to również skrzywdzona. Wrażliwa i bezbronna. Porównywanie dzieci do save'ów, traktowanie jak przedmioty, jest nie fair względem nich. Podejrzewam, że sami też nie chcielibyście, żeby ktoś was tak traktował czy o was myślał w tych kategoriach. Wiadomo że sytuacja, w której macie do czynienia nie ze swoim dzieckiem jest nieco skomplikowana,