Wpis z mikrobloga

Taki dzień ankietowy, to zróbmy sobie powtórkę z rozrywki. Już o to pytałam i wyniki były bardzo ciekawe, więc zapraszam do głosowania i dyskusji.

#ankieta #pytanie #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski

Jaka informacja o dziewczynie najbardziej by was do niej zniechęciła:

  • Pali papierosy. 10.7% (609)
  • Jest feministką. 29.6% (1683)
  • Nie goli bobra. 5.6% (318)
  • Ma dziecko w młodym wieku, a ojciec dał nogę. 44.0% (2500)
  • Jestem różowym/sprawdzam. 10.1% (575)

Oddanych głosów: 5685

  • 145
Też mi się wydaje, że to raczej powinno być dyskwalifikujące dla faceta, który nawiał, a nie dla kobiety. No ale jesteśmy na wykopie.


@janeeyrie: Chwila, mężczyźni mają się wstydzić tego że nie chcą być z kobietami które już mają dzieci? Spora większość mężczyzn nie chce wychowywać nie swojego dziecka.
@neilran: @janeeyrie:

O co Wam chodzi? Prawie wszystkie samotne mamusie,które znam to dawne imprezowiczki-dupodajki co zaciążyły niechcący w młodym wieku. W większości przypadków tatusiowe ich dzieci próbowali ułożyć sobie z nimi życie ale nie znieśli ich "cięzkich" charakterków. I teraz takie mamusie z wielkim przebiegiem szukają frajera co będzie łożył na nie i dziecko - kto normalny chce sie z taką wiązać i być tym frajerem? To niedojrzałe? Mówię o
@janeeyrie:

Btw, serio tak bardzo boicie się feministek? :) Możecie mieć kobietę inteligentną, czytającą książki, płacącą za siebie, nie spędzającą całych dni na malowaniu się/robieniu zakupów, a i tak odstrasza was wizja posiadania wyrazistych poglądów przez partnerkę? A potem płacz na wykopie, że wszyscy trafiają na księżniczki. ;)


Aha, właśnie widać oczytanie i wyraziste poglądy:
https://www.youtube.com/watch?v=nvYyGTmcP80

To mniej więcej tak jak pytać feministki, czemu nie chcą się żenić z kibolem i
@janeeyrie @chromatografia:
Operowanie mało znaczącymi konstruktami typu "feminizm" jest mało sensowne. Bo jest to pojęcie wbrew pozorom bardzo szerokie znaczeniowo, większość kobiet w Polsce ma poglądy liberalne na prawa płci i kobiet - to znaczy kobiety powinny mieć prawo do decydowania o sobie, swoim ciele, udziału w polityce itp. Praktycznie to czysty liberalizm (ewentualnie feminizm pierwszej fali), nie feminizm w rozumieniu potocznym dzisiaj. A feminizm dzisiaj to raczej feminazizm - parytety
Jestem feministką, wegetarianką i do niedawna paliłam, a mimo to nigdy nie narzekałam na brak powodzeni


@chromatografia: Ale rozumiem, że pytanie @janeeyrie jest o związki? Jak jesteś ładna i młoda to jasne, że będziesz miała powodzenie i nie ma znaczenia jakie masz poglądy / co sobą reprezentujesz. Większość facetów będzie chciało się z Tobą przespać, jednak mały odsetek tego będzie chciało się z Tobą związać. Przynajmniej mały odsetek facetów z wyższą
@janeeyrie: Kiedy w końcu ludzie nauczą się prawidłowej definicji feminizmu? Każdy, kto jest za tym, żeby kobiety miały takie prawa jak mężczyźni, jest feministą. A jakoś nie znam nikogo, kto by chciał zamknąć kobiety w domu, zabronić studiowania, głosowania w wyborach, itp.

Z drugiej strony, to takie fajne sito - jeśli facet wzdryga się na słowo "feministka", wiem, że się z nim nie dogadam.