Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki!

Jako, że moje auto poszło do kasacji #smutnazaba poszukuję czegoś do jazdy.. Oczywiście samochodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wymagania:
- Do ~8000 PLN (raczej nie chcę przekroczyć tej kwoty)
- Benzyna + LPG
- Rocznik 2000+
- 75 - 120 KM
- Klima ( ͡º ͜ʖ͡º)
- Najlepiej jak najbliżej Łódzkiego

Auto będzie na codzień służyło żeby jakoś dotrzeć do pracy, w weekendy wypady poza miasto.

Myślałem o jakimś Peugeot 206/206cc ( ͡º ͜ʖ͡º)

#motoryzacja #samochody #kupnosamochodu #lodz
  • 19
@kitu Jeździłem 6 lat poprzednią generacją 323, no 323f. Byłem z auta bardzo zadowolony, w miarę bezawaryjne i niedrogie w eksploatacji, dobrze się prowadzi, wygodne, jedynym minusem faktycznie korozja.
@brakloginuf
@jkbck
Mam u siebie wlasny mieszalnik, komore, kompresor srubowy, piaskarke i kupe innego sprzetu ale co ja moge wiedziec przy ekspertach z wypoku ( ͡ ͜ʖ ͡) Brunoxem bym nie przesmarowal blachy gdzie nie ma nawet rdzy bo mozna to sobie jedynie do scieku wylac. Sa podklady reaktywne ale jezeli nie wyczyscisz wszystkiego dokladnie i kompleksowo to tylko przymaskujesz rdze a ona w glebszych warsztwach i
@mickovsky Nie jestem ekspertem, wręcz przeciwnie. Co prawda nie stosowałem go na podwozie, tylko na nadwozie i jak na amatorskie zastosowanie u mnie spełnił swoją rolę. Nie mam zamiaru się kłócić, bo co do dokładnego czyszczenia oczywiście masz rację i zgadzam się w pełni. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
@jkbck zamiast brunoxa lepiej polozyc zwykly podklad epoksydowy bo brunox to tylko jego pochodna i w dodatku jest slabszy. Ta robota nie jest taka kolorowa jak napisal producent jakiegos preparatu na opakowaniu z tylu. Dwa miesiace temu robilismy gruntowna doglebna blacharke w t4 z paka, wszystko rozebrane do golego, cale auto wypiaskowane, gdzie trzeba bylo powstawiane wstawki i reperaturki wszystko zalane epoksydem, profile zamkniete pozabezpieczane, caly spod i rama paki zabezpieczone swiezym
@nadrat24 Ja bym Lanosa nie polecił, przestarzała konstrukcja (choć z drugiej strony prosta i przez to tania), relatywnie wysokie spalanie i naprawdę duże problemy z korozją. Z resztą OP pisał, że Daewoo odpada.
@ysqx Ibiza wydaje mi się strasznie chińska w środku, dwóch kolegów jeździło dieslami i raczej narzekali, nie wiem jak jest z benzyną.