Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #dieta
Mieliście kiedyś tak jakby ,,zmęczone" mięśnie? Nie mam na myśli tradycyjnego zmęczenia, że bolą, czy nawet DOMsów jakiś czas po treningu, a takie dziwne uczucie, opisałbym to tak, jakbym miał ,,puste" te mięśnie, jakkolwiek głupio to nie brzmi.
- kalorii nie liczę, jem dużo, ale skupiam się na białku (to liczę, żeby było minimum 120g dziennie, co daje ok. 1,5g B/kg masy ciała) i tłuszczach (boczki, masełko, podgardle, mięcho) - jem mało węgli (nie liczę, ale pewnie max 100g/dzień) i podejrzewam, że to może z tego
- trening siłowy bardzo zbliżony do 5x5, 3 razy w tygodniu
- cukrów prostych, fast foodów, itp. unikam
- cardio nie robię, tylko raz na jakiś czas, jak mam ochotę i nic to nie zmienia w powyższym stanie
- badania na hormony i glukozę robiłem niedawno kilka razy z różnych powodów, zawsze wszystko było w normie

Znacie ten uczuć koksy? Ktoś coś może poradzić?
  • 16
*dodam, że poza tym ,,zmęczeniem"/,,pustymi mięśniami" nic mi nie jest, zdrów jak ryba, od chyba 2 lat nie miałem żadnej gorączki, większego kataru itd
@perrymaniak: coś Ci pomogło? Mówisz, że miał, więc wnioskuję, że to już za Tobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@booolooo: tylko w wakacje:O trenuję prawie cały rok, ale nie zamęczam się na siłce. Myślisz, że mimo to przydałoby się czasem? I jak długa powinna być taka przerwa? Oznacza to 0 treningów jakichkolwiek?
@longfinger1: Z tego co czytałem, to zalecają ~tydzień co 2-3 miesiące. Osobiście takich przerw nie wyznaczam, same się robią i przerwy mam jak jest jakiś długi weekend, święta, czy urlop w lecie.

Jak jest dobry "tydzień" i poza trzema siłówkami pójdę na rolki, pogram w piłę to w sobotę jak się przebudzę nie mam siły palcem ruszyć... I to wtedy niezależnie jaka dieta.
@booolooo: ale mi nie chodzi własnie o takie typowe zmęczenie, potreningowe. Ten tydzień wyjątkowo zamiast trzech siłówek byłem 3 razy biegać (30 min, 30 min i 60 min) - podkreślam, że to mi się rzadko zdarza - i czuję to zmęczenie, ale przed tym tygodnie, pomimo braku cardio też to było
@Rak-Pustelnik: właśnie tak też myślałem, że może to kwestia glikogenu mięśniowego? nie znam się, tylko tak się skojarzyło, więc nie daję sobie diagnozy. Ktoś wie więcej na ten temat i podpowie? Może być tak, że za mało węgli?
Ale z piciem tego nie kojarzę, nie zauważyłem wpływu alkoholu na ten stan.
@longfinger1: Raczej kwestia przemęczenia, zrób sobie z tydzień wolnego albo bardzo lekkich ćwiczeń, miałem kiedyś podobne odczucia i po 4 dniu odpoczynku mi przeszło, z węglami nie ma co kombinować jak jesteś na tłuszczówce, szczególnie jak jesz sporo białka. Na szybszą regenerację polecam żółtka, conajmniej kilka dziennie