Wpis z mikrobloga

To będzie szkic nowej akcji pod tagiem #mojaproba (szczęśliwie jest to pusty tag)
O co z grubsza chodzi?
1) Stajemy przed sobą w prawdzie
2) myślimy jakie zadania pomogły by nam rozwinąć się w :
a)rozwój umysłowy
b)rozwój fizyczny
c)rozwój duchowy
d)rozwój charakteru
e)wyczyn!
Jak a-d zdają się być proste, nauczyć się programować, pakować sztangi,przeczytać koran,codziennie wstawać o tej samej porze, to podpunkt e może brzmieć enigmatycznie
podpunkt e określa coś takieog WOW, jakąś taką rzecz co byście chcieli wnukom opowiadać, albo na to rwać panienki.
3) określamy przedziały czasowe i na ich podstawie zakładamy się z mirko że zrealizujemy te cele. Zrobimy to chwała nam za to, przegramy to nie wiem może usunmy konto, foto w gaciach wrzucmy czy wydajmy 100 ze swojej kieszeni na cele charytatywne wybrane przez wykopków
4) określamy opiekuna próby, powinien być to zaufany miras który z nami przejdzie mentalnie przez trudy.
5) opisujemy jak nam idzie w tagu #mojaproba by motywować innych

Jeszcze co do samych zadań:
-Nie powinny zależeć mocno od innych, wiadomo ludzie zawodzą
-Zadanie powinno nam pozwolić na kilka (ale nie dużo) potknięć, np w #nofapchallenge ustalamy ograniczenie do np 10 fapów na czas całej próby niż do 0. po pierwszym spękaniu nie będziemy mieć takiej motywacji by spróbować dalej
- Zadanie powinno być tym co chcesz a nie co myślisz że powinieneś
- Jedno zadanie może pokrywać kilka pól rozwoju, ale trzeba to mądrze rozdzielać
- Ważne jest też to by rozwijać się w każdym kierunku, więc próba oparta tylko o siłkę, no cóż #mikrokoksy szanuje was za to co robicie, ale w tym przypadku to za mało

całość pomysłu jest wzorowana na próbach na stopień z #harcerstwo
mam nadzieje że ten pomysł na #glupiewykopowezabawy z #rozwojosobisty w tle.
no i mam #pytanie czy mnie rozumiecie i co sądzicie
  • 8