Wpis z mikrobloga

Mirki #mikrokoksy #silownia miał ktoś kiedys problem z nadgarstkiem? W zeszłym tygodniu wywaliłem się podpierając prawą ręką. Nadgarstek zabolał, ręka lekko zachrupała przy pierwszym ruchu i potem było wszystko ok. Zauważyłem jednak że od tego czasu przy kręceniu dłonią boli mnie nadgarstek, od tej dalszej strony (patrząc z góry o strony małego palca nie kciuka). Nie jakoś specjalnie mocno i tylko przy ruchu kręcenia dłonią na zewnątrz. Zginanie reki w górę czy dół nie sprawia żadnych problemów czy bólu. Na boki tez mogę dłoń zginać i tez nie ma bólu czy zmniejszonej ruchliwości nadgarstka. Tylko jeden konkretny ruch-skręcenie dłoni na zewnątrz.
Wczoraj robiłem trening klatki i barków-nadgarstek przy wyciskaniu w ogóle nie przeszkadzał, choć po samym treningu odnosłem wrażenie że boli nieznacznie mocniej.
Dzisiaj miałem robić plecy i biceps. Ruchy z z supinacją sobie odpuszczę. Na bica będzie tylko młotek i uginanie o kolano. Z podciąganiem, wiosłem czy MC też nie przewiduję problemów bo tam nadgarstek właściwie w jednej pozycji.
Pytanie jednak-czy cholera pomimo tego że ból nie jest duży i unikam ruchów podczas których wystepuje dobrze robię ćwicząc? Za cholerę nie chcę odpuszczać sobie treningów-w zeszłym tygodniu po urazie dałem nadgarstkom 4 dni na odpoczynek odpuszczając dwa dni ćwiczeń.
dodam jeszcze tagi #medycyna #kontuzje #nadgarstek
  • 10
@thewickerman88: Ja miałem tak, że mnie nadgarstek lewej ręki napieprzał jak był obciążony (podciągania, dipy), ale nie od samego kręcenia. Co więcej, dobre "kręcenie" w ramach rozgrzewki tylko mi pomagało. No i ja się nie przewróciłem, stało mi się coś samo z siebie. Przez 3 miesiące żarłem collaflex, chociaż wiem że to podobno gówno działa. Mi w każdym razie przeszlo po 3 miesiącach, ale czy to zasługa tego collaflexu, maści rozgrzewających,
@thewickerman88: Akurat to czy odpuścisz supinację nie ma zbyt dużego znaczenia bo ten ruch odbywa się głównie w stawie promieniowio-łokciowym bliższym. Ciężko jest ocenić czy coś może Ci się stać. Ogólnie myślę, że nie ma przeszkód w wykonywaniu treningu jeżeli będziesz ostrożny. Jak ból będzie dawał się we znaki albo będzie utrzymywał się przez długi czas to wtedy rozważ wizytę u lekarza.