Wpis z mikrobloga

Jakie to zaskakujące... zadeklaruj pracodawcy, że zwolnisz się z pracy a w dziwny sposób nagle znajdują się pieniądze na podwyżkę. Niestety temat nie podlega dyskusji i jest nieodwołalny bo własny bizness motzno here. W firmie panika, plan urlopowy tak mocno r-------y, plan weekendowy jeszcze mocniej. Mała firma około 30 pracowników z czego na moim stanowisku około 4 osób które się uzupełniały a teraz 25% odpadnie. 5 lat jak krew w piach nikt mi nawet nie podziękuje za poświęcenia dla firmy, pracę po 250 godzin w miesiącu czasami 3 tygodnie bez dnia wolnego - ale jak usłyszałem od pracodawcy, że nie potrafię się dla firmy poświęcić to miarka się przebrała. To był przysłowiowy gwóźdź do trumny. Swoją drogą to zabawnym wydaje się fakt użycia przez szefa stwierdzenia "wprowadziliśmy płacę "wszystko na konto" i to nas bardzo dużo kosztuje" jako argumentu za tym żebym jednak rozważył pozostanie w firmie. Jak będzie zainteresowanie to powrzucam w komentarzach kilka sytuacji z ostatnich miesięcy kiedy to menadżer(synowa...to bardzo ważne) popisała się swoją znajomością prawa pracy i ogólnie przyjętych zasad pracy... niezła beka - kumpela pisze o tym prace magisterską jestem dojna krową na tematy wykorzystywania pracowników.

  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@skret88: rozumiem rozgoryczenie. I tym bardziej uwazam Twoja decyzje za sluszna. A nie wieczne tylko stekanie, ze oszukujo januszebiznesu i takie tam.
Chcecie miec lepiej? To przestancie narzekac i cos z soba zrobcie.
  • Odpowiedz
@skret88: Jakbym czytał o sytuacji w mojej pracy. Szantaże, mobbing, znęcanie się psychiczne. Praca nawet do 300 godzin w miesiącu. Oczywiście wiadomo,że zawsze się można zwolnić, ale przeciętna Grażyna koło 40tki czy 50tki boi się o robote, bo zero doświadczenia i umiejętności. To doją takie dojne krowy ile mogą
  • Odpowiedz
@skret88:
Możliwe, że podjąłeś bardzo dobrą decyzję.

Ale wygląda to tak, jakbyś wcześniej grał w firmie c-----o. Mało sprytnie. Trzaskanie samych nadgodzin rzadko daje dobre rezultaty. Na magiczne przyjście wdzięczności nie ma co liczyć. W pracy może nie trzeba koniecznie kopać dołków pod drugą osobą, ale sprytnym trzeba być -- samemu pracować tak, by było to odpowiednio zauważone i docenione.

Jak teraz forsa na podwyżkę się znalazła, to pewnie mogłeś wcześniej o nią ponegocjować. Twardo, ale w ramach negocjacji. A nie
  • Odpowiedz
@razor535: A kto wie, dlatego nie paląc za sobą mostów powiedziałem pracodawcy, że zwolnię się w ciągu miesiąca tak żeby mogli kogoś na moje miejsce wyczarować a ja w tym czasie podogrywam sprawy związane z uruchomieniem mojego biznesu.

@Sh1eldeR: Dzięki! Podobnie podchodzę do tematu, poświęcał będę tyle samo ale na swoje konto. Jeśli będę miał coś komuś zarzucić to tylko sobie. Jest to ryzyko, bo nie ma nic lepszego jak ciepłą posadka i przelew co miesiąc... ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.
  • Odpowiedz
@skret88: Hehe małe polskie firmy to temat rzeka, zastanawiam się czy w innych krajach tak jest tzn. Czy mała brytyjska firma tak januszuje i tak wyzyskuje swoich rodaków (wiadomo że polaków, ale czy swoich też). Albo niemiecka. Jestem strasznie ciekawy zna ktoś takie przypadki za granicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#januszebiznesu #pracbaza #praca
  • Odpowiedz
@skret88: Widzę że hardkor, u mnie tak spektakularnie nie było. Najuczciwiej było w małej firmie ogrodniczej, robota na czarno, hajs biedny, ale o wszystkim powiedzieli wcześniej, małe nieznaczne oszustwa. I za to ich szanuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niezłe było jak w jednej firmie w dzień podpisania umowy zobaczyłem dwa miejsca pracy na umowie (dwa różne miasta oddalone o siebie o ponad 100 km, swoją drogą
  • Odpowiedz
@puto: Jezeli nie masz fachu, umiejetnosci, wyksztalcenia czy slabo znasz jezyk to wszedzie i zawsze bedziesz eksploatowany. Roznica polega na tym, ze na przyklad w UK panuja pewne standardy i pracodawca musi je spelniac. W uproszczeniu: zawsze zaplata za prace. Wiec to eksploatowanie ma inny nieco wymiar. Ale nie miej zludzen. Jezeli pracujesz nielegalnie to bedziesz bezlitosnie wykorzystywany. Wiem jak ciapki oraja swoimi ziomkami chociazby - z-----------e po 11 godzin
  • Odpowiedz