Wpis z mikrobloga

Jakie to zaskakujące... zadeklaruj pracodawcy, że zwolnisz się z pracy a w dziwny sposób nagle znajdują się pieniądze na podwyżkę. Niestety temat nie podlega dyskusji i jest nieodwołalny bo własny bizness motzno here. W firmie panika, plan urlopowy tak mocno r-------y, plan weekendowy jeszcze mocniej. Mała firma około 30 pracowników z czego na moim stanowisku około 4 osób które się uzupełniały a teraz 25% odpadnie. 5 lat jak krew w piach nikt mi nawet nie podziękuje za poświęcenia dla firmy, pracę po 250 godzin w miesiącu czasami 3 tygodnie bez dnia wolnego - ale jak usłyszałem od pracodawcy, że nie potrafię się dla firmy poświęcić to miarka się przebrała. To był przysłowiowy gwóźdź do trumny. Swoją drogą to zabawnym wydaje się fakt użycia przez szefa stwierdzenia "wprowadziliśmy płacę "wszystko na konto" i to nas bardzo dużo kosztuje" jako argumentu za tym żebym jednak rozważył pozostanie w firmie. Jak będzie zainteresowanie to powrzucam w komentarzach kilka sytuacji z ostatnich miesięcy kiedy to menadżer(synowa...to bardzo ważne) popisała się swoją znajomością prawa pracy i ogólnie przyjętych zasad pracy... niezła beka - kumpela pisze o tym prace magisterską jestem dojna krową na tematy wykorzystywania pracowników.

  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@benzdriver: No chyba że robisz przez agencję. W zeszłe wakacje miałam "przyjemność" pracować w Anglii przez agencję, no wiadomka, robota wakacyjna, to gdzie indziej szukać roboty. Po pierwszym tygodniu wypłaty ni mo. Dzwonię i słyszę "tak, już przelewamy, oj gdzieś nam umknęło". Kilka dni później, dalej nie mam wypłaty. Dzwonię i słyszę to samo. Aż w końcu wyszłam trochę wcześniej z pracy, bo agencja biuro zamykała w podobnych godzinach co
  • Odpowiedz
@skret88 u mnie jest tak samo, tylko ja mam przesrane z tego względu, ze nie dość ze jestem świeży to jeszcze młody i ruchaja mnie na wszystkim na czym się da. Przykładowo jest nas 4 osoby, ja musze brać dwie soboty w miesiącu (w umowie nie ma nic o sobotach nawet wzmianki) bo ktoś dziwnym trafem nie może. O---------m najgorsza robotę w firmie, totalne murzynadlo. Dlatego również w---------m jakoś we wrześniu
  • Odpowiedz
w umowie nie ma nic o sobotach nawet wzmianki


@husaryn: pamiętaj, że sobota według KP jest normalnym dniem pracy :) Jeśli masz spełnione pozostałe przesłanki, to możesz pracować np. od wtorku do soboty.
  • Odpowiedz