Wpis z mikrobloga

@Crowlek: Lepiej kupić więcej niż mniej. Korzysta się, w zależności od preferencji z AutoCADa, Rhino, Revita, Archicada, Arcadii, 3DS MAXa czy SketchUpa. Każdy program ma swoje wymagania, te najbardziej opasłe dzisiaj dają radę na 32GB ramu. Za rok pewnie będą dawać sobie radę gorzej.
Zwróć uwagę na to, jaki system kupisz, bo systemy mają swoje wbudowane limity RAMu.
@Crowlek: raczej już są wersje na obie platformy (gorzej z unixami), ale nie zawsze uczelnia ma podpisane umowy na licencje edukacyjne na OSX. Zawsze można emulować jedno środowisko w drugim, ale nie jest to zbyt wydajne

PS. To Ty chcesz pamięć RAM czy dysk? Bo już nie wiem o co pytasz.
Dysk tylko na system najmniej 256GB. Preferencyjnie 512GB + osobny dysk na projekty (np. moje tylko ze studiów zajmują 1TB)
Pamięć RAM 32GB jest ok na teraz, jak modelujesz i robisz wizki. Nie kupowałabym mniej niż 16GB. Do tego system przynajmniej x64 i to w jakiejś lepszej wersji być w ogóle mogła z RAMu korzystać. Karta graficzna 1GB to marna podstawa.
@przepiorka: co ty trzymasz na tym dsku systemowym że porzebujesz 256gb ? XD ja mam 64 gb, windows 10, visual studio, masa zainstalowanych programów, wirtualna maszyna, jedynie moje dokument przeniesione na inną partycje
@przepiorka: no to ja też ci napisałem że trzymam programy :) blender, visual studio które zajmuje z 10gb i masę innych pierdół, phpstorm i kilka innych badziewi, 128 gb to aż nadto na system
Przede wszystkim zwróć uwagę na procesor, możesz mieć "milion" RAMU, a i tak z byle i3 czy i5 będziesz się męczyć przy wizkach. Z softu: do wizek polecam 3ds Maxa + Vraya. Do 2d wiadomo AutoCad, aczkolwiek warto zerkać w stronę Revita, bo powoli nasza branża przerzuca się na ten programik.
@Crowlek: @przepiorka: @Galrim: @Jurigag: imo takie absolutne minimum to autocad (darmowy dla studentów, wersja na MACa trochę okrojona i w ogóle tnie nie polecam 2/10 xd), program do 3d - najlepiej 3ds max + silnik renderujący (vray/korona itp), ew. sketchup + vray (znacznie łatwiejszy od 3ds maxa, a też daje fajne efekty + jest tani, przez co wiele biur go wybiera), ew. rhino ale w polszy jeszcze nie
@iLovePierogi: to jest moja obecna specyfikacja (ssd pod system mam dwa razy taki, pełny) i na teraz muszę powiedzieć, że jest do Revita taka w sam raz, ale za słaba jak się chce kupić kompa na kilka lat do przodu.

@Jurigag: specjalnie sprawdziłam, 70GB to sam system, programy - zarówno projektowe jak i do obróbki graficznej, biurowe ~40GB, biblioteki do programów ~30GB. Gry... no trochę zabierają. No ale ok, ktoś