Wpis z mikrobloga

@Greg36: Na luzie się wyprzedza, przecież na drogach jeździ mnóstwo pojazdów tzw. wolnobieżnych nawet nie muszą to być "normalne" pojazdy....często jak rowerzyści jadą ulicą to też blokują płynność ruchu. Na światłach np. ustawi się taki na środku pasa, zielone i za nim popedałuje do końca skrzyżowania to 2 auta za nim już czerwone mają znowu.
  • Odpowiedz
@Theia: jak dla mnie niech sobie jedzie, byle przy prawej i z sygnalizowaniem skrętów. Może się przy okazji wiosenno-letnie rowerowe Grażyny i Janusze też tych dwóch rzeczy nauczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mroz3: Najlepsza to jest ta ścieżka - biegnie wzdłuż drogi jednokierunkowej, ale w kierunku przeciwnym do ruchu aut. Życzę wszystkim powodzenia, przy wyjeżdżaniu samochodem z bocznych dróg podporządkowanych.
  • Odpowiedz
@mroz3: ah, ta ankieta cudownie obnaża jakie #!$%@? osobniki są w grupie rowerzystów. Chyba jeszcze gorszy rak niż pośród kierowców. "Chcemy jeździć po drodze bo droga jest dla wszystkich. Wypier... ze ścieżek rowerowych, ścieżki tylko dla rowerów".
  • Odpowiedz
@mroz3:
Nie ma problemu, niech tylko będzie ta hulajnoga wyposażona w:

co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym, lub migającym (od 2012 roku) światłem - czyli np lampka przednia na baterie, akumulatory lub dynamo,

co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe

co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym, lub migającym (od 2002 roku) światłem,

co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec,

dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym
  • Odpowiedz
ale pewnie rowernaziści będą mieć buldupy o cokolwiek, jak na przykład ZA WOLNO JEDZIE.


@Theia: Ale jak kierowcy samochodów mają ból dupy, że rowery zwalniają ruch na ulicach, to już argument prawilny, nie?
  • Odpowiedz
@animetopedal: zgadzam się że wśród kierowców są również osobniki myślące w ten sposób. Ja osobiście nie mam problemu z rowerzystą na drodze jako takim, tam samo 100% moich znajomych. Mam problem z rowerzystami którzy traktują przepisy wyrywkowo i sobie omijają światła zjeżdżając na chodnik, jeżdżą tunelami, czy też odwalają inne cyrki. Albo nie sygnalizują skrętu - ale to w równym stopniu wkurzają mnie kierowcy którzy tak się zachowują. Podsumowując rowerzysta mnie
  • Odpowiedz
ah, ta ankieta cudownie obnaża jakie #!$%@? osobniki są w grupie rowerzystów. Chyba jeszcze gorszy rak niż pośród kierowców. "Chcemy jeździć po drodze bo droga jest dla wszystkich. Wypier... ze ścieżek rowerowych, ścieżki tylko dla rowerów".


@Mirkosoft:

niech jeżdżą Głosów: 832 (73.69%)
absolutnie nie Głosów: 297 (26.31%)

w każdej grupie społecznej są #!$%@? osobniki, skąd nagle teza, że wśród rowerzystów nie ma?
  • Odpowiedz
@r5678: tyle, że ma takie samo prawo do jazdy po tej ścieżce jak i ty. Ty tylko w takim razie stwarzasz zagrożenie, bo jedziesz szybko i masz gdzieś to, że ktoś może nie jechać jak Ty 40km/h tylko sobie na spokojnie jedzie. To nie autostrada, gdzie są limity dolne
  • Odpowiedz
@mroz3: Czasem jeżdżę po ścieżce na rolkach, co chwilę sprawdzam, czy jakiś rowerzysta nie jedzie za mną, zawsze wszystkich przepuszczam, bo wiem, że czasem poruszam się nieco wolniej, niż oni. Jedźcie sobie, tylko nie jak debile, bo przez takie egzemplarze my wszyscy jesteśmy linczowani :(
  • Odpowiedz
@zaorany_1: Masz rację. Hulajnogi nie powinny poruszać się po ścieżkach rowerowych, a rowery po ulicach :> No, bo jaką ja mam pewność, że dorosły chłop ubrany w obcisłe wdzianko nagle nie wjedzie mi pod koła?

Swoją drogą ludzie ubrani w takie wdzianka to zazwyczaj straszny rak. Będzie ci jechał blisko środka drogi, tak, że wyprzedzić go się nie da, no ale przecież on ma takie samo prawo do używania jezdni jak
  • Odpowiedz
@mroz3: Wg prawa hulajnoga to pieszy (kek), więc powinna jechać na chodniku. ALE biorąc pod uwagę szybkości rozwijane na niej (albo na rolkach, które mogą sięgać nawet 25 kmph) to lepiej by takie pojazdy jeździły na ścieżkach.

Nie oszukujmy się, tu wystarczy trochę dobrej woli, ewentualnie krzyknąć 'przepraszam', jeśli taki typek przed tobą cię nie widzi. Ból dupy tutaj wywoływany jest chyba przez ludzi co lubią ten sport.

A prawo powinno
  • Odpowiedz