Wpis z mikrobloga

@zaorany_1: wolę, żeby jeżdżono takimi rzeczami jak hulajnogi i deskorolki po drogach rowerowych z dwóch względów - nie potrącisz pieszego na hulajnodze/desce, po drugie zwykle nawierzchnia drogi rowerowej jest lepsza do takich rzeczy jak hulajnoga i deska, co poprawia bezpieczeństwo jazdy na takim urządzeniu. Ja bym bardziej się zastanowił jak klasyfikować elektryczne hulajnogi i deskorolki, to jest dopiero problem pod względem prawa xD
  • Odpowiedz
@mroz3: w definicji się mieści, więc nie powinno być problemu...
ale pewnie rowernaziści będą mieć buldupy o cokolwiek, jak na przykład ZA WOLNO JEDZIE.
  • Odpowiedz
@mroz3: śmiecham, bo jak bylem gówniakiem, to jakoś w 2005-6 w wakacje wywaliło taki bum na hulajnogi, o których dzieciaki pozapominały jeszcze tych samych wakacji. xD

ale wracając do rzeczy- skoro rowerzyści napierdzielają ulicą mając obok ścieżkę rowerową, dlaczego by hulajnogi miały nie jeździć po ścieżce rowerowej, tym samym nie zagrażać ludziom na chodniku?
  • Odpowiedz
@Reeposter: to są zabawki, a nie pojazdy ruchu drogowego. Część ścieżek rowerowych biegnie przez środek dużych skrzyżowań, jak np. niedaleko od tego miejsca pod g. dominikańską. Tamtędy też mają jeździć? Po za tym, jaką mam pewność, że ta gimbaza na tych zabawkach nie zachowa się w jakiś idiotyczny sposób i nie właduje mi się pod koła?
  • Odpowiedz
@Reeposter: u mnie tak myślą biegacze, lepsza nawierzchnia ścieżki rowerowej niż kostki bruk. i #!$%@?ą po niej, widząc to starsze babcie myślą ze to chodnik jak każdy inny i już mam po ścieżce.
Niech sobie jeżdżą ale nie środkiem, bo większość ma też słuchawki i jak tutaj ominąć.
  • Odpowiedz
@mroz3: Niech jeżdżą. Na hulajnodze łatwo jest trzymać się prawej strony w przeciwieństwie do rolek, więc nie widzę tutaj większego zagrożenia.
  • Odpowiedz
@zaorany_1: zabawką jest też rower, jak jest mały, plastikowy i jeżdżą nim dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z tego co widzę w internetach, te hulajnogi dla dzieci to niewielka część tych pojazdów. są hulajnogi nawet sportowe i o budowie podobnej do rowerów z jedyną różnicą - brak siodełka.
gównoburza na poziomie "ścieżkami dla rowerów można jeździć tylko pojazdami z siodełkiem" ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz