Wpis z mikrobloga

Chciałabym z moim niebieskim wyjechać na dwa-trzy dni na wakacje. Polecacie jakieś miejscowości lub konkretne pokoje? Jesteśmy ze Śląska, dlatego myślimy o górach. Nasze (moje) wymagania to: czysto i przytulnie, poradzimy sobie bez Internetu, tv itp. Nie musi być w centrum, nawet lepiej jak będzie gdzieś na odludziu, byle tylko będzie można dojechać parę km by coś dobrego zjeść na obiad, pójść na basen. Żadnych szczególnych atrakcji nie potrzebujemy. Będziemy samochodem, dlatego parking obowiązkowy. Oczywiście w rozsądnych cenach. Jakieś rady, na co uważać?
#pytanie #gory #wakacje
  • 8
@CandyCloud: To może określ się jeszcze kondycyjnie, albo jakie góry Was interesują. Bo ze Śląska na 3 dni to można jechać i w Beskidy i Bieszczady i Tatry i nawet do Karpacza...
@RRybak: Nigdy nie byłam na takich wakacjach, więc przyznam się ze wstydem, że nie mam pojęcia gdzie warto byłoby się wybrać. Nie chcemy zdobywać jakiś wielkich szczytów, bo jedziemy tam głównie po to, by spędzić razem czas, fajnie by było wybrać się na kilkugodzinny spacerek na małą "górkę".
@CandyCloud: Poszukaj noclegów w Piwnicznej lub w Rytrze. Basen jest ("Perła południa" w Rytrze), góry są, żarcie jest (Chata Górska Cyrla - polecam ). Połazić możecie po pasmie Jaworzyny Krynickiej lub Radziejowej (nawet w Pieniny możecie zejść). Skoro zmotoryzowani jesteście, to polecałbym jeszcze zrobić sobie wypad na Słowację, nad miejscowością Jarabina jest fajny kawałek szlaku ze skałami i widokiem na Tatry.
@CandyCloud: to może na próbę jedźcie do Wisły albo Szczyrku. Są trasy górskie na Skrzyczne, Baranią, Stożek. Nie za łatwe, nie za trudne. Jakby coś, to i samochodem można na Równicę wjechać (chociaż wg mnie to obciach ;P), albo na Czantorię krzesełkami.
Mieściny mają swoje klimaty. W Wiśle/Ustroniu są rynki, więc jest szansa, że coś się będzie działo. Wszystkie te miasteczka mają górskie karczmy, gdzie można zjeść coś lokalnego. Wisła/Ustroń mają
@CandyCloud Jedźcie do Wisły. Jest gdzie chodzić. Barania Góra doliną Białej Wisełki, coś wspaniałego. Zapora, pałac prezydencki.
Macie niedaleko, a takie wakacje to jak wygrać z rakiem.
No i nocleg w schronisku to wspaniały klimat. I mają Brackie lane.
@CandyCloud: >

" Poszukaj noclegów w Piwnicznej lub w Rytrze. Basen jest ("Perła południa" w Rytrze), góry są, żarcie jest (Chata Górska Cyrla - polecam ). Połazić możecie po pasmie Jaworzyny Krynickiej lub Radziejowej (nawet w Pieniny możecie zejść). Skoro zmotoryzowani jesteście, to polecałbym jeszcze zrobić sobie wypad na Słowację, nad miejscowością Jarabina jest fajny kawałek szlaku ze skałami i widokiem na Tatry."


Rytro polecam, rodzinna miejscowość i nocleg jak coś
@sledz: Myślałam o Wiśle bądź Szczyrku, to będzie nasz pierwszy taki wyjazd, dlatego zdecydujemy sie chyba na takie bardziej popularne miejsca. Jedziemy najprawdopodobniej pod koniec sierpnia, więc troszkę czasu jeszcze mamy :) I tak jak pisałam wyżej, chcemy wyjechać gdzieś, by spędzić razem czas i się sobą nacieszyć(), więc pewnie jakiś czas spędzimy w pokoju :D Chcemy ewentualnie wyjść na jakiś długi spacer, zjeść
@CandyCloud: Może nie pod koniec, ale 6-14 sierpnia odbywa się Tydzień kultury beskidzkiej. Chyba największa impreza tego typu w regionie. Pod koniec sierpnia to raczej więcej w Wiśle, ale ręki sobie nie dam uciąć. Po prostu tutaj częściej coś słyszę bo pracuje w centrum, a w Szczyrku to na mocnym uboczu więc nie wiem co tam w centrum wyrabiają ;) Ze szczyrku do Wisły jest jakieś 20km więc jak coś też