Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki czym zastąpić słodycze w diecie??? Jestem typowym lasuchem, kocham ciasteczka, lody, czekolady. Przez to uzależnienie pomimo wagi odpowiedniej do wzrostu, ciężko mi pozbyć się tluszczyku z brzucha i bioder. Mając 19 jest to moje jedyne uzależnienie xD
Jakieś odżywki białkowe czy jeszcze jakieś gowno pomoże mi pozbyć się słodyczy z diety czy nie ma dla mnie ratunku?
#mikrokoksy #dieta #slodycze #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 17
@kulko: Daktyle są tak słodkie, że w sumie niczym się od cukierków nie różnią. Ale fakt, są dobre, kiedyś kupiłem jednej firmy i były ciągnące i miodowo-karmelowe w smaku. Niebo w gębie. :P
@AnonimoweMirkoWyznania: Podobno można przesunąć uzależnienie np. ze słodkiego na sport. Po prostu ćwicz gdy masz ochotę na słodycze, a później Twój mózg zamiast słodyczy będzie domagać się treningu.
@AnonimoweMirkoWyznania: Musisz oduczyć mózg od cukru. Najprościej przyzwyczaić się, przynajmniej jak dla mnie tylko do słodkich napoi jak np. herbata a porzucić wpierw wszelkie stałe słodycze typu ciastka etc. a potem też zdecydowanie zmniejszyć dawki Coli, Fanty, Pepsi, także i soków etc. Zresztą nie muszę chyba mówić że gaszenie pragnienia za pomocą tylko i wyłącznie Coli jest chore. Ba znam takich którzy musieli z Coli zrezygnować nawet nie tyle z powodu
@xaliemorph: I przerzuci sie na tluszcze, super zdrowo:) jak zje rtyle samo tluszczy co weglowodanow dostarczy 2x wiecej kalorii organizmowi

@AnonimoweMirkoWyznania: nie ma co schodzic od razu do zera ze slodyczami
ja np kocham slodycze, moge je jesc kilogramami a zwlaszcza takie gowna z duza iloscia niezdrowych tluszczy jak np snickersy:(
co robie? daje sobie w miesiacu 3-5 dni kiedy moge cos zjesc I wtedy staram sie by nie bylo
że w sumie niczym się od cukierków nie różnią


@Radeg90: wartościami odżywczymi jak mniemam. Przynajmniej tyle.

@AnonimoweMirkoWyznania: najłatwiej jest to robić po prostu stopniowo. Zacznij zamieniać słodkie na mniej słodkie/zdrowsze. Zacznij sam sobie przygotowywać słodycze w postaci deserów, ciast czy batonów i posiłkuj się świeżymi/suszonymi owocami, ksylitolem czy miodem. I to co pisze @Radeg90 o zmianie uzależnienia to hmm.. podobno prawda, ale trzeba mieć sporo samozaparcia, żeby wytrwać ( ͡
I przerzuci sie na tluszcze, super zdrowo:) jak zje rtyle samo tluszczy co weglowodanow dostarczy 2x wiecej kalorii organizmowi|


@wykopowy_brukselek: Wiem kontrowersyjnie ale z tłuszczy zdecydowanie idzie, przynajmniej jak dla mnie, szybciej zejść odmawiając se kolejnego tłustego klopsa aniżeli ze słodyczy. Bo słodycze mocniej działają na mózg który ma jakby syndrom odstawienia aniżeli tłuszcze.

@Konkol: Słodziki IMO nic nie dają. Jadłem więcej słodkiego niż przed słodzikami. Zjadłem coś a potem
@xaliemorph: tu masz racje, przyznaje, ale tylko zeby sie to nie skonczylo zwiekszeniem oponki na brzuchu bo moze zadzialac logika "nie jem slodkiego to zjem sobie tego burgega z frytkami, albo moze dwa" :)

podziwiam za gorzka czekolade, ja nie potrafie, wole nie jesc nic niz slodka czekolade...
mozesz robic sobie np lody czy batoniki bialkowe. makrosy takich przysmakow sa bardzo korzystane i sam wlasnie jem czekoladowe lody bialkowe. najlepsze jest bialko ciasteczkowe z bulk powders. smakuje jak szejk z mcdonalds. odezwij sie na priv to podesle kod na -25%. wychodzi taniej niz gowno z ostrovita, a smakuje o niebo lepiej.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli naprawdę bardzo lubisz słodycze, to myślę, że potrzeba ich zjedzenia nie zniknie permanentnie. Można ją jednak zdecydowanie ograniczyć (częstotliwość oraz "natężenie" takiej potrzeby).

Na pewno odstawiłbym wszystkie słodzone napoje. Możesz zastąpić je colą bez cukru i wodą z cytryną/limonką i miętą. Później możesz starać się ograniczać stopniowo colę - żeby coraz większy udział miała woda z cytryną. Ja zszedłem z 1-1,5 litra coli zero do 0-1 puszki dziennie.

Słodycze