Wpis z mikrobloga

Pytanie do #rower i #szosa : Serwisował ktoś już pedały 105 5800? Pomijając kwestię, że nie moge ich odkręcić (uprzedzając pytania, w dobrą stronę próbuje), lewy jest najprawdopodobniej sprawcą cykania/strzelania przy każdym obrocie korbą co doprowadza mnie do szału.
Co będę potrzebował jak już to wymontuję? Czy może lepiej zawieźć to do serwisu.
  • 19
@trace_error: no to walcz, pewnie będzie potrzebny specjalny kluczyk tak jak w lookach. przy okazji odkręć bloki, przetrzyj pedał, bloki i podeszwę jakimś rozpuszczalnikiem/benzyną i kapnij np. białym smarem shimano w gwinty w bucie.
@fixie: właśnie bloki już rozkręcałem i bez poprawy, sam pedał też czyściłem. Nawet kazałem w serwisie łożyska supportu sprawdzić i były ok. Nawet myślałem, że to sztyca, ale na "stojaka" też stuka i to taki metaliczny stuk. Wg podlinkowanego dokumentu shimano nie trzeba tam specjalnego kluczyka tylko płaska 17-ka. Mam zapas łt43, chyba wystarczy?
@sargento: łącze się w bólu zapieczonych gwintów ( ͡° ͜ʖ ͡°) podjadę jutro niech mi poluzują chociaż ten pedał, co będę swoje imbusy strzępił. Jakbyś przypomniał sobie jakiej marki warto kupić klucze do użytku rowerowego to proszę o info na PW - przydałby mi się jakiś zestaw sensowny na lata.