Wpis z mikrobloga

Powoli kończę nową wersję aplikacji, jak widać chodzi natywnie na Waylandzie bo jest w GTK3 zamiast w GTK2.
Przy okazji, jakie komendy najlepiej podpiąć pod przyciski? Na razie mam te z systemd+i3lock dla blokowania, ale w sumie dobrze byłoby wspierać jak najbardziej uniwersalne komendy.
Tak samo zastanawiam się czy warto zrobić kilka wersji językowych. Idzie zrobić by program wykrywał język systemu?

#linux #programowanie #leinnanblends
Leinnan - Powoli kończę nową wersję aplikacji, jak widać chodzi natywnie na Waylandzi...

źródło: comment_wMN7eBr6TbYAMnFXSQ2Dgc1XwvgFbLr6.jpg

Pobierz
  • 13
echo $LANG;
W zmiennych systemowych ładnie przechowane :)

EDIT:
W sensie, jak kolega wyżej, nie znam się na GTK, ale jest przechowywane w zmiennej LANG oraz LANGUAGE :)
'languagectl' również zwraca tę informację :)
@RootVik: Nie wiem. Ja tutaj do wyświetlania wszystkich infomacji na lewo od ikonek używam jednego z fajniejszych pluginów do XFCE- genmon. Chodzi o to, że to ja mu podaje co ma wyświetlać i co ile aktualizować. Wymaga to jednak podstawowych umiejętności programowania/skryptowania. Prócz tego obsługuje formatowanie tekstu więc jest zajebistą rzeczą, o ile umiesz z niej korzystać. Skrypt który tam używam udostępniam na githubie: https://gist.github.com/Leinnan/857a21607bccb9ffe9fb086fd7b76372