Wpis z mikrobloga

#lekarze #szpital #medycyna #rezydenci
Kiedy sie w końcu skończy to sranie tych rezydentów? Drudzy górnicy nam sie tworzą.
Hurr durr
Za malo specjalistów
Za dużo dyzurow
Kazo jezidz na karetce
Za dużo pracy
Nikt nie pilnuje

Rozwiązanie problemów? Podnieść pensje. xDDDDDDD

  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

możliwość nauki


@mistrz_tekkena: Którą opłaca się z pensji (obenie 2200 netto, przypominam). To często nie jest nauka finansowana z budżetu jak studia, tylko z własnej kieszeni. Plus specjalizacje kończy się o czasie tylko jeśli pracodawca ci na to pozwoli bo jak nie dostaniesz urlopu to następny kurs za rok, elo.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: złota rada, zacząć robić coś innego po 6 latach bardzo wymagających studiów. pisałam już o tym gdzieś wcześniej, że w Polsce mentalność uniemożliwiająca zrozumienie, ze zdobyta wiedza jest takim samym powodem do lepszego wynagrodzenia jak konkretny fach w ręku, jest po prostu załamująca. dopóki godzina pracy sprzątaczki będzie przyrównywana do godziny pracy lekarza to nie mamy o czym rozmawiać. lekarze powinni zarabiać bardzo dobrze (nie uważam ze 6k na
  • Odpowiedz
@Kapoan: To spójrz na to jeszcze inaczej. Z pensja na takim poziomie 2 krotnosci średniego wynagrodzenia rezydenci wpisali by się na sztywno powtarzam ustawa na sztywno w pierwszy 3,5% najlepiej zarabiających. Przed 30 96,5% ludzi zarabialoby mniej. Dane z ostatniego roku mediana wynagrodzenia. Przeczytaj dwa razy co napisałem i odpisz mi, ze to ok i to jest sprawiedliwe.
  • Odpowiedz
@kieubonson: Juz pisałem wyżej koledze. Odpowiedz na pytanie czy wpisanie sie w pierwsze4% najlepiej zarabiających ustawa na sztywno uważasz za sprawiedliwe. 96% ludzi zarabia mniej. Jesteś w okolicach 30tki w sumie nie dokonales jeszcze niczego odkrywczego. Fakt ratujesz życie, ale jeszcze dluga droga przed Toba do zostanie wybitnym specjalista. Napisz mi, ze wpisanie sie ustawa do 4% najbogatszych Polaków za to ze ciężkie studia jest fair i ja kończę temat.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Pensja rezydenta w wysokości dwóch średnich krajowych jest okej, nawet jeśli przez to będą się plasować bardzo wysoko na liście najlepiej zarabiających Polaków przed trzydziestką. Mam wrażenie, że strasznie boli cię nie to, że lekarze by dostali podwyżki tylko masz jakiś problemem z niewytłumaczalną dla mnie zazdrością o zarobki, których nawet jeszcze nie mają przy pracy której nikomu nie ma co zazdrościć jesli się tego nie lubi.
  • Odpowiedz
@Kapoan: Nie rozumiesz. W okolicach 30 będziesz zarabial więcej niż 96% Polaków wszystkich Polaków tych co maja 18 lat i tych co maja 60 lat. A ja mysle, ze to skok na kasę. Z naszych podatków. Nie zazdroszczę, bo to nie przejdzie. Pokazuje tylko jak bardzo jest to abstrakcyjne dla reszty społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@Kapoan: Kto ma oceniać? Zainteresowani oczywiście, rezydenci niech sami wybierają ile maja zarabiać 20 k dać bo ciężkie studia. No proszę cie. Nie wiem dokladnie ile powinni zarabiać bo powinien to weryfikować rynek. Nie sadze jednak, żeby aż tyle by wskoczyć w 4% najlepiej zarabiających.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena ja się z chęcią dołożę ze swoich podatków na dofinansowanie służby zdrowia, która w tej chwili pozostaje praktycznie najgorzej dotowaną w całej unii. nie widzę też nic złego, że młody, wykształcony człowiek zarabia więcej niż reszta społeczeństwa, jeśli jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania państwa. i tak jak napisał @Kapoan - kto ma arbitralnie ocenić czy tyle to już ok, czy moze jeszcze można troszkę wyżej? te dwie srednie krajowe
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: No i rezydenci powiedzieli ile chcą zarabiać, a jak nie dojdą do porozumienia to połowa wyjedzie tam gdzie im zapłacą tyle ile będą chcieli. Weryfikuje to rynek tyle że w skali międzynarodowej, dlatego mamy emigrację nasiloną.
  • Odpowiedz
@kieubonson: Nie dziwie sie, ze nikt nie chce z takimi postulatami negocjować. Sa po prostu nierealne. Może zacząć od 100% średniej zawsze wrost o 30% a juz by bylo więcej zrozumienia. Ale 130%? 4% najbogatszych Polaków? Prośba o logikę. A jakie sa inne postulaty? Jedna ksiazka? Łatwiejsze egzaminy? Jakies mgliste słowa o procedurach ilości miejsc. Nic z tego nie wynika. Skok na kasę.
@Kapoan: Przyjmując te założenia można
  • Odpowiedz
emigrować powinni wszyscy najlepiej do Szwajcarii


@mistrz_tekkena: No moim zdaniem właśnie powinni, ale nie wszyscy chcą bądź mogą z różnych względów, tym niemniej liczba pozostałych na miejscu lekarzy rezydentów może okazać się z roku na rok coraz niższa. Wcale bym się nie zdziwił gdyby przy braku jakiejkolwiek chęci realizacji postulatów PR powstałoby mechanizmy wzajemnej pomocy przy emigracji do krajów ościennych i dalej. Absolutnie popieram i będę namawiał ludzi, żeby w
  • Odpowiedz
@Kapoan: No jakos mglista i bardzo watpliwa wizja katastrofy wydaje sie lepsza niż sponsorowanie kolejnych świętych krów. Przypominam jesteś świeżo po studiach, po stażu wybierasz najprostsza specjalizacje i juz zarabiasz więcej niż 96% WSZYSTKICH POLAKOW. Jestem poważnym rezydentem ten postulatjedt poważny. xDDD Jedzcie, jedzcie wtedy chociaż po części rynek zweryfikuje ile wart rezydent.
  • Odpowiedz
@Kapoan: No dzieki za dyskusje. Upewnilem się w przekonaniu o co chodzi z rezydentami.

Pare zabawnych faktów. Gdyby bylo zgodnie z postulatami to taki nowicjusz na przyuczeniu zarabia tyle co sedzia sadu REJONOWEGO, dwa razy tyle co dyrektor szkoły xD i prawie tyle co minister. xD więcej niż komendant powiatowy policji xD no elo
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Nie zdziwko, raczej są przygotowani na to, że część społeczeństwa się oburzy bo nie jest w stanie znieść faktu, że ktoś może mieć lepiej od nich i jeszcze narzekać, że jak to, mają 2200 i im źle? Nie musisz się zgadzać, ale twoje oburzenie pokazuje jedynie zupełne niezrozumienie problemu finansowania służby zdrowia, co więcej prezentujesz typową postawę osoby, która nie ma nawet zamiaru spróbować ogarnąć o co chodzi bo
  • Odpowiedz
@Kapoan: Hehe. Nawet smiechlem. Ustawa chca sie wpisać do 4% najbogatszych Polaków z jakimiś abstrakcyjnymi problemami a swojemu adwersarzowi mówią, ze nie rozumie o ci chodzi i w ogóle na pewno zazdrości. Jak w ogóle ma ten śmieć mistrz tekkena ma prawo śmieć patrzeć na co wydają jego podatki.
  • Odpowiedz