Wpis z mikrobloga

@mistrz_tekkena: Ale to nie szantaż tylko fakt, że 40% studentów medycny/stażystów/rezydentów aktywnie myśli o wyjeździe za granicę bo tutaj nic dobrego ich nie czeka. Dopływu ukraińskich specjalistów też bym się nie spodziewał, bo jak już sobie znostryfikują dyplom to też pojadą na zachód bo po co dymać w Polsce za gównopieniądz.
@Kapoan: To porównaj ze statystykami absolwentów wszystkich uczelni. Mysle, ze podobny procent. Rozumiem, ze niech wszyscy #!$%@?, ale lekarzom to dej podwyżkę 4k. Śmiechem z was. Na szczęście to nie młodzież po studiach kształtuje politykę.
@feuer: I to właśnie było jednym z celów całej tej manifestacji. Pokazanie ludziom choć trochę jak to wygląda od przysłowiowej "kuchni". To jedyna szansa na jakiekolwiek powodzenie. Jeśli ludzie nadal będą postrzegali lekarzy jako obrzydliwie bogatych "konowałów" to daleko nie zajedziemy. Pomimo całej tej otoczki finansowej to w końcu chodzi o pacjentów.
@Mysiunia_ Wszystko fantastycznie. Tak ciężko. Ale idąc na studia medyczne musi mieć świadomość, że na dzień dobry nie dostanie 30k na miesiąc. NIKT po studiach nie zarobi tyle kasy.
W sumie stwierdzam, że z nimi jest jak z absolwentami prawa. HURR DURR TAKIE STUDIA SKOŃCZYŁEM. SYPAĆ HAJSEM. Jaka jest rzeczywistość? Mój brat cioteczny robi specjalizację na ortopedię. Ma 29 lat. Stać go było zakupić nowe Volvo (ponoć mogą wziąć dużo taniej takie
Ale idąc na studia medyczne musi mieć świadomość, że na dzień dobry nie dostanie 30k na miesiąc


@mejteusz: Spoko, ale w tym momencie podstawowa pensja rezydenta przez 6 lat jest zablokowana na ustawowym poziomie około 2200 netto. Bez możliwości negocjacji, zmiana pracodawcy też nic nie da, nie ma się żadnej karty przetargowej. Jedyną opcją podwyższenia swoich zarobków jest branie dodatkowych dyżurów, co przy zbyt dużej ich ilości wpływa negatywnie na funkcjonowanie
@Kapoan: dokładnie, dopóki ludzi będą chcieli równać w dół (co to w ogóle za mentalność!), bo "hurr durr ja pracuję na budowie milion godzin, a nad sprzątaczkami które mają równie super odpowiedzialną pracę nikt się nie użala, ruszcie dupy, zmieńcie pracę, weźcie kredyt #pdk " to nic się w tym kraju nie zmieni. wszyscy widzą tylko, że rezydenci chcą pieniedzy, nikt nie zauważa, że chodzi przede wszystkim o w pełni legalne
@kieubonson: Wystarczy miec rozum i godność czlowieka. Jak dorosniesz, skonczysz 30 lat, zaczniesz pracowac i sponsorować różne publiczne instytucje typu służba zdrowia to wtedy spadną ci klapki z oczu i zobaczysz, że na Twoim garbie chcą jechać pracownicy publiczni.

Inb4 gimbus, 82 rocznik here.

chodzi przede wszystkim o w pełni legalne zatrudnienie


@kieubonson: sranie w banie, gowno otoczone wstążką. Rezydenci żądają prawie 200% podwyżyki zarobków, a reszte mają w piździe.
@mistrz_tekkena no jasne, wszystko mają gdzieś, wszystkim chodzi tylko o hajs. wspaniale, że jesteś rocznik 82, wiek nie implikuje od razu mądrości życiowej, można być starcem i nie wiedzieć na jakim świecie się żyje, co za gówno argument.

byłoby cudownie gdyby zwiększono limity i więcej osób mogło robić specjalizacje, dlatego też rezydenci protestują. ale nie, ty wiesz lepiej, tylko $$$ im w głowie. jakby o to chodziło to już dawno by spieprzyli
@Kapoan: To znaczy, ze rezydentem jestes kilka lat a nie do konca zycia, a pozniej masz calkowicie inne warunki zatrudnienia. Niskie pensje lekarzy rez nie biora sie ze zlej woli rzadu/spoleczenstwa tylko z tego, ze zyjemy w biednym kraju jak na standardy zachodnie, jesli podniesc pensje sektorowi publicznemu to trzeba dojechac o te miliardy reszte obywateli. Handlujcie z tym w koncu.
@mistrz_tekkena: co nie znaczy ze kilka lat mam bidować i ponosić taką samą odpowiedzialność jak lekarz specjalista bez żadnej możliwości negocjacji swoich warunków zatrudnienia. Dla mnie idealnym by było uwolnić rynek i samemu szukać miejsca gdzie mógłbym się specjalizować, ale jest jak jest i jeśli chcemy utrzymać ciągłość zawodu to trzeba poprawić sytuacje rezydentów.
Chciałbym ci przypomnieć, że podwyżki dla rezydentów nie kosztowałby pewnie nawet miliarda, po drugie mam wrażenie, że
@Kapoan: To walczcie o zniesienie regulacji napisanie na sztywno do ustawy dwukrotnosci średniej krajowej to zwykly skok na kasę bardzo bezczelny i z szantażem. Budżet państwa nie jest z gumy, żeby sobie dodawac wedle uznania. Zreszta nawet jesli rzeczywiście pensje sa niedoszacowane to postulowanie tak wysokiej podwyżki nie spotka sie z akceptacja.
@mistrz_tekkena: Przecież podniesienie pensji to nie jedyny postulat Porozumienia Rezydentów, serio wystarczy trochę poczytać a nie płakać, że łojezu moje pieniądze darmozjady chcą zabrać. I nie uważam, żeby 2 średnie krajowe za tak ciężką i odpowiedzialną pracę było sumą zbyt dużą. O całkowicie prywatną ochronę zdrowia nie ma sensu walczyć bo jest to postulat niemożliwy do zrealizowania w tym kraju i właściwie w obecnie funkcjonującym świecie, zresztą nie uważam, żeby to
@Kapoan: To walczcie i deregulacje rezydentur na początek. Co mam poczytać? Postulaty? Czytałem nie przemawia do mnie. Dwukrotnosc średniej za możliwość nauki zawodu? :| no i słucham jaki macie pomysl na sfinansowanie projektu? Komu zabrać?