Wpis z mikrobloga

Generalnie jestem nawet przychylny większości postulatów. Jednak strasznie irytuje mnie roszczeniowa postawa rezydentów.

Nam się należy, bo 6 lat studiów. I w ogóle medycyna jest najtrudniejsza.

A co jeżeli ja nauczyłbym się na pamięć tabliczki mnożenia do 1000000000? Dostanę wtedy moje 8 tysięcy? Liczy się podaż i popyt. I w tym przypadku cały system prawny, który blokuje naturalne regulowanie się pensji.

Kurchyx podał dobry argument, że losami historyków, którzy mogli spędzić podobną
@iramusa: A jaką odpowiedzialnośc za ludzkie życie ma historyk? zupełnie nie chodzi o to, że się komuś należy, bo siedział w książkach. Widziałam już tyle porównań, łącznie z kierowcami autobusu, prawnikami i kelnerami... Z tym, ze pracownicy słuzby zdrowia (bo nie tylko lekarze, ale i pielęgniarki i ratownicy) to zupełnie inna kategoria przydatności dla społeczeństwa. Zupełnie inne warunki pracy (choćby stres). Zupełnie inna odpowiedzialność. Pamiętaj, że rezydenci walczą o wszystkich, nie
@mistrz_tekkena: Czytałeś wszystkie postulaty rezydentów?

I w ogóle medycyna jest najtrudniejsza.


@iramusa: Nie najtrudniejsza, ale jeden błąd może kosztować ludzkie życie, możesz trafić przed komisję, możesz pożegnać się z zawodem do końca życia, serio chcesz to porównywać do nauki tabliczki mnożenia, albo do historyków?
@isilien171: No to słucham. Jaką odpowiedzialność ma rezydent? Ilu rezydentów wylądowało w zeszłym roku w więzieniu ze względu na niedopełnienie swoich obowiązków?

A bez rolników umarlibyśmy z głodu. To oni są najważniejsi. Właśnie tego typu wartościowania nie lubię. Jest arbitralne i bazowane na sympatii do danego zawodu i nic mądrego nie wnosi.

Nie najtrudniejsza, ale jeden błąd może kosztować ludzkie życie, możesz trafić przed komisję, możesz pożegnać się z zawodem do
@mistrz_tekkena:

Rezydent ma się tam uczyć!

Rezydent jest lekarzem z pełnym prawem do wykonywania zawodu, a obowiązek ciągłego uczenia się ma każdy lekarz.

przeciez nie walczą o zmianę organizacji rezydentur tylko o kasę

Walczą także o zmianę organizacji rezydentur. Jeżeli chodzi o kasę - domagają się realizacji tego, czego domagał się obecny minister zdrowia w 2006 roku i o czym mówił J. Kaczyński, B. Szydło oraz ponad 130 posłów w ostatnich
@Kapoan: Niech wyjeżdżają, gdy zabraknie chętnych to prywatna służba zdrowia podniesie pensje, a państwowa albo upadnie albo się sprywatyzuje albo niestety podniesie ceny.

@isilien171:

W czym problem żeby świetnie zdać maturę i się dostać na studia? jest coraz więcej miejsc, bo powstają nowe wydziały na uczelniach, a obecne zwiększają liczbę miejsc.


Taki problem, że szkoły produkują lekarzy, którzy potem muszą odbyć praktyki w państwowych szpitalach, żeby dostać się na specjalizację
@Kruchyx: Kwestionowanie składkowej odpłatności za usługę lekarską ("hurr durr płace składki a nie korzystam!!!111!1!") kończy się w momencie potrzeby skorzystania z czegoś więcej niż wizyta w POZ, np. leczenia zapalenia wyrostka. Na leczenie nowotworów (zainteresuj się epidemiologią i stałym wzrostem takich rozpoznań) nie byłoby stać 99% ludzi.

Znam przypadek pacjenta, który chorował na hemofilię, wytworzył niestety przeciwciała na czynnik VIII a wymagał aloplastyki stawu biodrowego. Koszt operacji wyniósł 2miliony złotych. Stać
@Kruchyx: @terwer358: Dobrze, ze chociaż czesc osób wie jak wygląda życie. Inb4 gimbus. 82 Here a to właśnie #!$%@? młodości powoduje, ze problemy rozwiązuje sie ustawa. Hurr durr biedę znieść ustawa.

A do reszty #!$%@?, ze za granica lepiej. Pewnie, ze lepiej pisałem, ze każdy za granico zarabia więcej. A taki szantaż w stylu dajcie nam, bo nie będzie mialbwas kto leczyć na mnie nie działa. Przy próbie restrukturyzacji górnictwa