Wpis z mikrobloga

@mike78: Najlepsze jest to, ze doskonale wiedzieli ile sie zarabia na rezydenturze, a teraz lament. xD wiadomo, ze garażu lekarza dorabiasz sie dopiero później. Trzeba bylo się uczyć kucowania jak się nie podoba. Jakos w rynku IT nikt nie ma żadnych problemów.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Pomimo, że pochodzę z górniczej rodziny, to co do tego porównania będę protestował. Żeby zostać lekarzem trzeba zainwestować w siebie kupę siana oraz poświęcić wiele czasu na naukę, która praktycznie nigdy w tym zawodzie się nie kończy.

Po to by zostać "rylem" wystarczy... załapać się do roboty na kopalni i mieć względnie silne ręce.

Co więcej jak zestawimy zarobki zarówno jednej, jak i drugiej grupy społecznej, to ci pierwsi są
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Ale przecież ci ludzie mają rację... Zarabiają gówno, odpowiedzialność mają wielką bo ludzkie życie, ich przełożeni na nich srają... Trochę inna sprawa niż "rynek IT" (swoją drogą czemu wszystko jest porównywane do "rynku IT"?)
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Nie porównuj prywatnej praktyki z pracą w szpitalu. Ja serio nie chcę być leczony przez ludzi, którzy po to by zarobić średnią krajową muszą tyrać 220 godzin w miesiącu.
  • Odpowiedz
@Mysiunia_: Aha i nikt wczesniej nie wiedział jak działa zawód lekarza?
@blekitny_orzel: Bo jakos nikt w nim nie protestuje? O najlepszych kucy pracodawcy sie jeszcze pare lat temu bili. Przeciez to tylko chwila tej rezydentury. No ale co się dziwić jak ostatnio w gorących laska na rezydenturze wziela kredytu na 2 kola xD i sie dziwi ze jej 6 stów zostalo xD
  • Odpowiedz
@valdo: To sobie lepiej sprawdź mediane zarobków specjalistów. Rezydent ma się tam uczyć! Rozumiem, ze jak im dolozysz 4 kola więcej bo tyle chca to im automatycznie wiedzy przybedzie? xD i sil do roboty? Wiadomo, ze lekarze jebia rezydentów bo maja interes w tym, żeby bylo specjalistów malo i wysokie zarobki.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: #!$%@? mnie obchodzi ile zarabia garstka specjalistów.
Patologią jest to, że osoba wykonująca najpotrzebniejszy zawód w tym kraju przez długie lata zarabia skrajnie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Jak dolożysz 4 koła to zamiast po pracy w szpitalu na rezydenturze jechać dorobić na dyżur 300zł pojedzie do domu wypocząć, pouczyć się, starczy mu na kurs za 2 kafle który MUSI zrobić....
ale w sumie nie oczekuje, że zrozumiesz ...
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: no i cie uświadomię, że 90% studentów medycyny dowiedziało się o zarobkach dopiero gdy reaktywowano Porozumienie Rezydentów i zaczęli oni głośno mówić ile tak naprawdę po 6 latach #!$%@? na studiach się zarabia .

Tym bardziej, że przez czas rezydentury nie dostajesz podwyżki. Po 5-6 latach pracy masz nadal 2300 netto - fajnie nie?
  • Odpowiedz
@valdo: To sobie lepiej sprawdź mediane zarobków specjalistów. Rezydent ma się tam uczyć! Rozumiem, ze jak im dolozysz 4 kola więcej bo tyle chca to im automatycznie wiedzy przybedzie? xD i sil do roboty? Wiadomo, ze lekarze jebia rezydentów bo maja interes w tym, żeby bylo specjalistów malo i wysokie zarobki.


@mistrz_tekkena: Typowy krótkowzroczny mistrz tekkena. No nie, ale nie będą musieli z jednej pracy do drugiej śmigać, żeby mieć
  • Odpowiedz
ja tak bardzo nie rozumiem czemu hejtuje się jakąś grupę za to, że walczą o poprawę warunków swojej pracy?
Nie pasuje ci twoja praca? Wyjdź i krzycz głosno.

A w cebulandii jest jakaś dziwna moda by trzymać mordę na kłódkę bo inaczej społeczeństwo cie zajedzie.
Nie ważne o co chodzi grunt żeby tylko drugi nie miał lepiej ode mnie.

Krzycz do lekarzy " jak się nie podoba to wypad z kraju"

Płacz
  • Odpowiedz