Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy.
Chcę kupić tani pendrive i ostatecznie wybrałem dwa
-SanDisk Ultra 32 GB USB 3.0 SDCZ48-032G-U46
-Pendrive Kingston 32GB USB 3.0 DataTraveler G4
Znalazłem w internecie test szybkości obu pendrivów w programie Atto Disk Benchmark
jak przeczytać/interpretować wyniki ? czy te wyniki są miarodajne do normalnego kopiowania ?
i faktycznie jest taka różnica w zapisie danych?

Na innej strnie znalazłem wpisy z informacją o szybkości i tam średnio wyglada to tak
Sandisk odczyt ok .30MB/sec zapis 9-18 MB/sec
Kingston ok. 28MB/sec 9- 20 MB/sec

jakie dane są prawdziwe?
i jaki wy byście wybrali?

#komputery #pendrive #pc #pytanie
kristofer - Mirki potrzebuje pomocy. 
Chcę kupić tani pendrive i ostatecznie wybrałe...

źródło: comment_x4Jvefm0SFqaxHKLVildiYrnYeQtNfXz.jpg

Pobierz
  • 9
@kristofer: Sandisk to pierwszy producent SSD 2.5 na rynek konsumencki, także..

Którego nie wybierzesz, będzie dobrze. Obie firmy to górna półka. Choć porównując podane przez Ciebie screenshoty konkretnych modeli, to Sandisk jest dużo szybszy (3x szybszy zapis)
@kristofer: Bierz ten po lewej, szybszy zapis. Ten po prawo ma zapis wolniejszy niż usb 2.0 xD
Jak w teście Atto masz wielkość plików to tak samo jest przy kopiowaniu. Dużo małych plików to prędkość jak na górze. Duże pliki to jak na dole. Proste. ATTO faktycznie kopiuje dane jak plik na pena i potem je odczytuje.
@qba360: wg banechmarku sandisk jest MEGA lepszy od tego kingstona. Wg benchamrku ten kingston to gowno. Moze 5 lat temu takie transfery by byly ok, ale nie dzis... A co jest dobrego ogolnie w kingstonach? Kiedys kupilem jakas tania pamiec RAM no name i druga kingstona. Kingston padl po 2 latach, a no name zyl dalej (nawet mial lepsze timingi). Poczytalem to sie okazalo, ze Kingston kupuje chipy od tej firmy