Wpis z mikrobloga

Heja Mirki,

Chciałbym trochę popróbować z planami treningowymi.

Co polecacie na redukcje (Z bardzo dużej wagi)? Obecnie robię trening siłowy obwodowy 6x20, po jednej serii na klatkę, ręce, plecy, brzuch i na nogi dwie serie na dwie różne partie mięśniowe z niewielkimi obciążeniami (20-50kg), po czym 40 minut aerobów, i taki zestaw który zajmuję mi 1h powtarzam codziennie.

Nie jest źle, nie bolą mnie mocno mięśnie a na regeneracja kupiłem sobie glutaminę, plus zestaw CLA+Green Tea dla osłony i redukcji.

Myślałem czy nie dołożyć w pn, śr, pt jakiegoś uproszczone stronglifts 5x5 (np 1x5) który to program polecił mi Karoleer lub chociaż jedną serię martwego ciągu po obwodzie.

Co polecacie?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wynik obecny:
-14 kg

#rottredukcja #silownia #fitness #odchudzanie
  • 8
@corpseRott: Jak wyżej. FBW, ciężary i przerwy powinieneś dopasować tak, żeby 40 minut aerobów nie było możliwe/było bardzo ciężkie. To trening siłowy ma być podstawowym ćwiczeniem spalającym - a jeśli sobie po nim robisz 40 minut aerobów to coś jest nie tak.
@corpseRott:
Po kolei:
1. Trening aerobowy po siłowym nie tyle pobudza spalanie (będzie dalej), ale procentowo więcej spalonych kalorii podczas aerobów idzie faktycznie z tłuszczu niż jakbyś sobie te aeroby robił 2 godziny po obiedzie. Kwestia chocby glikogenu... ale bez szczegółów. Ale co ważniejsze:
2. 40 minut aerobów będziesz w stanie zrobić po treningu siłowym tylko w jednym z tych przypadków:
- masz kapitalną formę
- to trening aerobowy o niskiej
@venomik: Formy nie mam raczej, ale aeroby nie są ultra intensywności (6 na bieżni, rowerek na 100w obciążenia). A mi głównie chodzi o najpierw spalenie jak najszybciej przy zachowaniu masy mięśniowej.

Co rozumiesz przez ćwiczenia interwałowe bo przez stawy może być klasyczny trening ciężki? Raczej bieganie odpada bo stawy zniszczę sobie. Nie rozumiem interwałów na rowerze.
@corpseRott:
1. Ćwiczenia siłowe są lepsze na utratę wagi niż ćwiczenia aerobowe
2. Aeroby po treningu siłowym bardziej narażają na utratę jakiejś ilości mięśni niż same ćwiczenia siłowe (nawet jeśli są intensywniejsze).

Co rozumiesz przez ćwiczenia interwałowe boprzez stawy może być klasyczny trening ciężki?
Ćwiczenia interwałowe to świczenia ze zmienną intensywnością. To pełna definicja. W zależności od możliwości, kondycji i nie tylko: są różne formy tego ćwiczenia.
HIIT, Tabata -