Wpis z mikrobloga

@sorhu: z tego samego powodu, dla którego dołożono sygnalizacje skrętu warunkowego i nie postawiono znaku stopu.

Gdyby na skrzyżowaniu nie było warunków to nie byłoby strzałki. Jeśli na skrzyżowaniu jest stop zamiast ustąp, to też zakładam, że jest ku temu powód.
@sorhu: jest jeszcze jedna rzecz, która mnie #!$%@? odnośnie strzałki. Jeśli pas z warunkowym skrętem pozwala też jechać prosto, osoba, która właśnie chce jechać prosto staje na tym prawym pasie, mimo, że lewy jest absolutnie wolny i ma #!$%@? na to, że 5 samochodów za nią mogłoby w tym czasie skręcić. Mam takie skrzyżowanie po drodze z pracy i za każdym razem mam taką sytuację. To tak offtop, bo sobie przypomniałem
@pogop: 4 kości czaszki złamane, obrzęk mózgu, krwiak itp. Już minęło 2 miesiące ponad i według badania nie ma znaku, nie pamiętam dnia wypadku. Mój problem to to że nie widziałem go i jadąc na rolkach nie zauważyłem że on nawet nie zwalnia. Długi pas do skrętu w prawo więc mogą sobie pojeździć szybciej no i trafiło na mnie.
@pogop: Miałem zielone i przejeżdzałem przez środek przejścia dla pieszych(rolkarz=pieszy) a ścieżka rowerowa po lewej była, dość szerokie przejście a mimo to walnął mnie tak że kości złamał z lewej strony. Nie widziałem go nawet bo bym zwolnił i uważał na niego bo wiem jak ludzie jeżdzą a nawet się zatrzymał
@LukrowaKicha: Przykro mi Mirku, powrotu do zdrowia

@sorhu: piękna ironia, ale niepotrzebna zupełnie.
1. Słowo klucz: starszy pan...
2. Kicha sam napisał, że nie zwrócił uwagi na to, że dziadek nie zwalnia. Pytasz mireczków a myślę, że niewielu jest tutaj kolesi po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce, mających problemy z koncentracją i przy okazji niedowidzących. Z tego co widzę, raczej ludzie piszą, że jeśli się nie zatrzymują to jednak mocno zwalniają.
dla mnie to martwy przepis.


@CichyBob: bo to jest martwy przepis. Nawet służby mundurowe mają głęboko w dupie obowiązek zatrzymania się przed zieloną strzałką, nie mówiąc już np. o kierowcach autobusów czy ciężarówek (od których, jakby nie patrzeć, wymaga się trochę więcej). Nie słyszałem też o tym, żeby patrol zgarnął kogoś, kto zignorował ten przepis - jednocześnie nie stwarzając żadnego zagrożenia oczywiście. Przed zieloną strzałką stają chyba tylko "elki", egzaminy i
@pogop: Nie żeby cos, ale są skrzyżowania gdzie warunkowa nie oznacza, że piesi mają zielone. Niedaleko miejsca w którym mieszkam na warunkowej przejeżdża się normalnie, a przy normalnym zielonym musisz zatrzymać się przed pasami. Przepis martwy i niepotrzebny. Dziwi mnie, że ludzie którzy jeżdżą więcej niż w niedzielę do kościoła sądzą inaczej