Wpis z mikrobloga

Dziś zatrzymałem się na ulicy, by podnieść flagę.
Tę malutką, z gazety, których cała masa jeździ teraz na samochodach. Widziałem, że Niemiec, który zatrzymał sie za mną, zrozumiał dlaczego to robię.
Mam prośbę do tych z Was, którzy decydują się przyczepiać te flagi do aut - dbajcie o nie. Nie pozwólcie, by upadła, nie machajcie ręką na tę stratę, by kolejni kierowcy przejeżdżali po niej. To jest flaga z bielą i czerwienią, nierzadko rownież z Orłem w Koronie.
Wspierajmy reprezentację, ale dbajmy o symbole Rzeczypospolitej.

#patriotyzm #flaga #reprezentacja #polska
j.....n - Dziś zatrzymałem się na ulicy, by podnieść flagę.
Tę malutką, z gazety, któ...

źródło: comment_PdlulRyj8iBt4knUxnjwbOe8XlXulmmW.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To nie jest gloryfikacja jakiegoś przedmiotu. To jest szacunek i upamiętnienie do historii kraju oraz Narodu którego flaga jest SYMBOLEM.

Tylko ktoś kto nie rozumie czym jest Polska może uprzedmiotawiać symbole.


@rafion: czym wiec jest Polska, bo nie rozumiem? Cale zycie myslalem, ze malo atrakcyjnym krajem w srodkowo-wschodniej Europie.
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: Kurde! Miałem dzisiaj podobną sytuację, z tym tylko, że ja się nie zatrzymałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Rozmawiałem przez telefon przejeżdżając koło tej pseudo-flagi Tyskie i nie pomyślałem od razu... Wiem, że to atrapa flagi, ale jednak jest na podobieństwo naszych barw.

Kajam się ()
  • Odpowiedz
ale bez napisu "Polska" i z godłem lekko wyzej to juz jest bandera. Mase takich "flag" sprzedają teraz, a janusze nawe nie wiedzo, co przyczepiajo do auta.


@saper_vodiczka: Nie tyle jest bandera. Jest to nadal flaga, ale tak jak wspominałem wyżej zgodnie z prawem używana jedynie przez statki powietrzne i morskie w charakterze bandery, ale również przez kapitanaty portów, portów lotniczych, statki powietrzne, placówki dyplomatyczne etc... Używanie flagi z godłem
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: Kochasz ten kraj do czasu, aż Cię nie wystawi. Poczekaj aż się dobierze do Ciebie fiskus, albo zachorujesz i będziesz potrzebował specjalistycznej pomocy, wtedy podejrzewam zmienisz zdanie.

W życiu bym nie oddał życia za ten kraj, ogólnie walka za kraj nie ma sensu, bo co masz cenniejszego od własnego życia i rodziny?
  • Odpowiedz
@jesse__pinkman: Jestem jedyny na osiedlu który ma naszą Flagę wczepioną w szybę - jestem dumny z siebie, ale nie jestem dumny z reszty - chwalmy się tym, że jesteśmy Polakami, będę tę flagę ze sobą woził już zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Glenroy: Bo powinniśmy mieć za święto niepodległości dzień wygranej bitwy pod Grunwaldem... lato, piękna pogoda, można się bawić, było tak przez setki lat co jest naszą tradycja... niestety, musimy mieć obecnie ten paskudny post-komunistyczny wynalazek, paskudna data do świętowania, jak jest ponur i brzydko. A wystarczy popatrzeć jakie daty mają inne państwa europejskie... wszystko sprzyjające celebracji pięknego momentu
  • Odpowiedz