Wpis z mikrobloga

Dziś zatrzymałem się na ulicy, by podnieść flagę.
Tę malutką, z gazety, których cała masa jeździ teraz na samochodach. Widziałem, że Niemiec, który zatrzymał sie za mną, zrozumiał dlaczego to robię.
Mam prośbę do tych z Was, którzy decydują się przyczepiać te flagi do aut - dbajcie o nie. Nie pozwólcie, by upadła, nie machajcie ręką na tę stratę, by kolejni kierowcy przejeżdżali po niej. To jest flaga z bielą i czerwienią, nierzadko rownież z Orłem w Koronie.
Wspierajmy reprezentację, ale dbajmy o symbole Rzeczypospolitej.

#patriotyzm #flaga #reprezentacja #polska
j.....n - Dziś zatrzymałem się na ulicy, by podnieść flagę.
Tę malutką, z gazety, któ...

źródło: comment_PdlulRyj8iBt4knUxnjwbOe8XlXulmmW.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chyba_nie_weszlo:

To nie jest "jakiś przedmiot", tylko symbol - symbol milionów ludzi, którzy walczyli za to, żebyśmy teraz żyli w wolnej Polsce, symbol ludzi, którzy poświęcili swoje życie, aby inni mieli lepiej - nie patrz na to w kategorii przedmiotu, a państwa jako skrawka ziemi - patrz na to przez pryzmat narodu, przez pryzmat tego, że Polska nadal znajduje się na mapach Europy. Z szacunku do tych ludzi i z
  • Odpowiedz
@zajacisko: nie wiem czym kierują sie ci, którzy krytykowali powyżej szacunek dla narodowych symboli, byc moze maja juz mózgi wyprane lewicowa propagandą brukseli. Psy szczekają, karawana jedzie dalej ;)
  • Odpowiedz
Zabawne. że tyle Mireczków pochwala to "patriotyczne" zachowanie i sami uważają się za patriotów "lepszego sortu", a najwyraźniej sami nie mają pojęcia co jest, a co nie jest naszą flagą.

Papierowe mini-"flagi" po obchodach 1 maja lub 11 maja też wyciągasz z kosza i zbieracie z ulicy, i wracacie z tym wszystkim do domu, czyścicie i odkładacie w godne miejsce?

Swoją drogą mam nadzieję, że takie znalezione "flagi" pierzecie ręcznie, bo jak
  • Odpowiedz