Wpis z mikrobloga

#autostop #survival #podroze #turystyka
Po długich poszukiwaniach i godzinach recenzji na YT nareszcie wybrałem plecak: Arizzon Wolverine Ratel 50 w coyocie. Jako, że jest on bardzo drogi (820 zł + wysyłka) jeszcze zanim ostatecznie go zamówię pragnę spytać czy są jakieś lepsze / tańsze co warto by było jeszcze przemyśleć? Wymagam "zwyczajny wygląd" (nic uber militarne ani sportowe - aby do koszuli i jeansów pasowało), dobra cena/jakość (cena obojętnie), 40-50l, cordura, pas biodrowy, miło by było aby dało się go tak skompresować aby zmieścił się w koszyczek na odprawie do ranaira. Trochę mnie jeszcze ciągnie do ZipperFoxa od Wisporta ale te wszechobecne molle...
Pobierz Tomq - #autostop #survival #podroze #turystyka
Po długich poszukiwaniach i godzinach...
źródło: comment_QfzLYFebH23hEGvdveDjmj9eW0BUFqqZ.jpg
  • 17
@Tomq: A ile kg chcesz nosić na plecach? Koniecznie musi się mieścić w podręczny Ryanair?
Ja mam osobiście Deutera ACT Lite - strona producenta. Jestem z nim w podróży od sierpnia zeszłego roku i jestem bardzo zadowolony. Bardzo wygodny system nośny, wytrzymałe materiały (a sporo do środka wciskam i upycham - nie puścił jeszcze na szwach) i sam z siebie bardzo lekki.

No i kosztuje połowę tego 'taktycznego' ( ͡
@Rosenzweig: System nośny jest identyczny jak w Monolithach arizzona a ten jest bardzo chwalony. 2 kilo jak na taki czołg z cordury 1100D? pffffffffff. Cena wysoka ale to jedyny "low-profile" jednocześnie "heavy duty" plecak jaki znalazłem.
@Tomq: Deuter Act lite 40+10.mega wygodny, można nosić cały dzień w górach i praktycznie nie czuć. Na stopa zrobiłem z nim cała Azję i po wypraniu wygląda jak nowy (porwalem tylko ta siatkową kieszeń z boku, ale nosiłem tam dziwne rzeczy). Dokupujesz za 30zl pokrowiec Wisporta i masz zestaw na każdy bagażnik I każde pobocze :)
Edit: zawsze latam z nim jako poręcznym i jak narazie zero problemów.
Zobacz ewentualnie markę
@ccTV: tego Deutera tylko, że w wersji SL dla dziewczyny kupuje - gdzie w tak niskiej cenie są? Styl Fjallraven mi się bardzo podoba ale co do jakości to nie wiem co tam jest takie drogie...
@Tomq: Czy będziesz zadowolony to czas pokaże ;) Ogółem nie wyglądają źle. Widuję sporo osób z Ospreyami i nie słyszałem, żeby narzekali. Ale wciąż uważam, że przy tej samej pojemności Deuter byłby wygodniejszy (no i tańszy ( ͜͡ʖ ͡€)).
O ile nie będziecie w nich dźwigać za ciężkich rzeczy, to powinny się sprawdzić.