Wpis z mikrobloga

Ale kisnę z mireczków, no serio :D Nie obraźcie się, ale trochę mi Was szkoda :D
Jak naprawdę coś #!$%@?, to też najpierw na mirko zapytacie, zamiast #!$%@?ć do piwnicy/schronu/grobu? xD

No i nie wierzę, że takie tuzy polityki, jak wykopki, nie słyszały o NAJWIĘKSZYCH OD DZIESIĘCIOLECI MIĘDZYNARODOWYCH ĆWICZENIACH W CAŁEJ POLSCE O KRYPTONIMIE ANAKONDA-16. :D A tacy oczytani.
#bekazbeki #gdansk #koszalin #szczecin #bydgoszcz (bo tam #!$%@? właśnie) #polska #anakonda2016
  • 22
@damian_co_dalej: nie wiem na jakim zadupiu mieszkasz, ale u mnie wszystkie media lokalne informowały, że odbędą się ćwiczenia z użyciem sygnałów dźwiękowych, żeby nie panikować. Mieszkam w wojskowym mieście z dwoma bazami i lotniskiem obok, więc tym bardziej mam wyczulonych mieszkańców.
@Arveit: fakt, beka z nagłego ożywienia tagu #szczecin (trochę mnie to już irytuje bo w takich sytuacjach i w czasie burzy nagle się szczecinianie odzywają, a na co dzień cisza), ale wiesz, nie każdy jest na bieżąco z informacjami nawet jeśli to jest coś wielkiego. Ja np. wczoraj spytałem kumpla kiedy właściwie zaczynają się te całe mistrzostwa we Francji, ale nie wiedział. Sam nie szukałem i w sumie do teraz nie
@Prokurator1990: nad moim latają prawie codziennie, nic specjalnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krupier: jestem przeciwnikiem wycia syren na jakieś gównookazje typu rocznice smoleńska, powstań i innego syfu, ale system trzeba przynajmniej raz do roku przetestować, czy wszystko działa, a żołnierze też muszą ćwiczyć w przypadku zagrożenia. Nie wiem jak teraz, ale u mnie jeszcze w podstawówce, raz do roku był symulowany pożar i ćwiczenia ewakuacji. Nie
No i są dodatkowe sygnały informujące, że to nie są ćwiczenia. Przede wszystkim w razie realnego zagrożenia komunikaty oprócz sygnałów dźwiękowych wydawane są świetlnie i przede wszystkim słownie. Komunikaty zawierają zwykle zdanie "TO NIE SĄ ĆWICZENIA" ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Krupier: dokładnie. Sam zacząłem szukać po TV/internecie informacji na temat tych alarmów, bo nie wiedziałem że jakieś ćwiczenia będą. Potem wyglądam przez okno a ludzie jakby nigdy nic: matki z dziećmi spacerują, samochody jak jeździły tak jeżdżą, nikt się nawet nie zatrzymał.
@cristovo017: @kanapkaznutella: ale to jest naprawdę smutne. Największe ćwiczenia od wielu, wielu lat, od których Ruskie dostają palpitacji, a widać, że są zbyt słabo nagłośnione w takim razie. Ludzie powinni wiedzieć, kiedy syrena wyje naprawdę, a kiedy tylko w celu przetestowania sprawności. Ja co prawda o ćwiczeniach wiedziałem już z pół roku temu (tate wojskowy), ale w ciągu ostatnich dwóch tygodni zarówno w mediach ogólnopolskich (prasa, tv, internet) jak i