Wpis z mikrobloga

WITAM SPORTOWE ŚWIRY!
Ma ktoś doświadczenie w rajdach na orientację? W sobotę startuję po raz pierwszy w rajdzie 4 żywiołów na dystansie 80km i szukam porad jak się sensownie przygotować.

Jeżeli chodzi o sferę siłowo-wytrzymałościową to i tak nic już więcej nie zrobię, ale szukam wskazówek jak przygotować się technicznie:
- ciuchy
- uzupełnianie energii i wody podczas rajdu
- dodatkowe wyposażenie

Trasa obejmuje odcinki biegowe, rowerowe i kajakowe. Startuję ze szwagrem, nie solo.

Ktoś, coś?


#rower
#bieganie
#rajdy
#biegnaorientacje
  • 21
  • Odpowiedz
@Grysik: Znalazłem - rajd przygodowy. W rajdach przygodowych mam niewielkie doświadczenie. Ale mogę Ci coś podpowiedzieć.

Ciuchy:
Nastaw się na pokonanie całego rajdu w jednym ubraniu. Pomiędzy etapami nie ma czasu na przebieranie się, co najwyżej buty rowerowe na biegowe. Jeśli masz wygodne spodenki rowerowe (na tyle wygodne, żeby w nich biegać) to je weź je, jeśli nie - przemęcz się te 30km w zwykłych spodenkach. Sprawdź prognozę pogody i dobierz ciuchy na największą przewidywaną temperaturę (chyba, że spodziewasz się naprawdę chłodnego poranka, albo jesteś znarźlakiem) - możesz trochę zmarznąć zanim się rozgrzejesz, ale później nie będziesz się przegrzewać. Warto mieć suche skarpetki na zmianę (chociaż mi zawsze szkoda było czasu na
  • Odpowiedz
@saracenxc:
Dzięki za wskazówki!
Najbardziej boję się przemoczonych ciuchów i butów i ewentualnego przegrzania organizmu. Raz na biegu w upale trochę dałem się ponieść i później miałem awarię. Zimni / gorąco + dreszcze.
Czy na dystansie 80km w tym ~35 rower i tyle samo biegu te dodatkowe kilogramy w postaci bidonów i worka z napojem mocno dadzą popalić? Wiem, że trochę głupie pytanie, ale chcę wziąć odpowiednią ilość płynu i nie przesadzić z wagą.
@akg_: ok
@PurpleHaze: Bieg, rower i kajak. Odpowiednio 36, 36 i 8km (z tego co sie orientuję). Start 8:30 rano i limit 12h. Podejrzewam, że pomieszane dyscypliny + zadania specjalne. Nie mogę teraz zajrzeć do
  • Odpowiedz
@Grysik: generalnie, według mnie to przede wszystkim głowa i myślenie, później działanie nogami, dystans jest długi, teren może być wymagający, nie należy się specjalnie napalać na jakieś napieranie od początku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Grysik: Jeśli chodzi o bidony/bukłak to sprawa jest banalna - pić w czasie wysiłku trzeba, bo się pocisz i tracisz elektrolity, co będzie miało wpływ na pracę mięśni. Jak weźmiesz 5 litrów, to oczywiście dadzą Ci popalić, ale nie tak jak odwodnienie. Sprawdź czy na trasie będzie możliwość uzupełnienia wody. Jeśli tak, będziesz mógł dźwigać jej mniej (warto wrzucić do wody tabletki, które zrobią Ci z tego napój pseudo-izotoniczny -
  • Odpowiedz
Życzę Wam dobrego dnia i jak najmniejszych problemów podczas kupna i aplikacji maści na ból dupy, drodzy obrońcy tagu.

btw. Rajd – zawody sportowe polegające na przebyciu określonej trasy w wyznaczonym czasie przy ustalonych warunkach regulaminu.

@TheFuckingRoses @Grysik: xD

Jak w klasyku:

Mirki kupiłem sobie niedużego wana, lubię nim jeździć sobie po województwie. Zgłoszę się do TVN Turbo bo zamierzam zaproponować im aby zrobili o nim program. Dokładnie nie
  • Odpowiedz