Wpis z mikrobloga

@runio: chodzi o faktyczną liczbę btc w obiegu a tego nikt nigdy nie obliczy dokładnie. Co mnie obchodzi jakiś bot czy cokolwiek jeżeli uważam, że cena jest za wysoka to nic ani nikt nie przekona mnie żeby kupić. Prawdopodobnie większość ludzi trzymała bitcoiny a dopiero wysoka cena spowodowała ponowne zalanie rynku bitcoinami.

Co Chińczycy mają wkalkulowane i co to w ogóle ma do rzeczy?
  • Odpowiedz
@pawlo74: Z tym się zgadzam, że ile jest w obiegu btc nikt nie wie dokładnie. Bot powinien cie tak samo interesować jak nagroda za blok czy newsy z świata btc, właśnie ze względu na wpływ na cenę. Owszem, dla jednego cena jest wysoka, dla drugiego niska. Ale mi chodzi tylko o to cały czas, że czasy skoków ceny o 3-5x w krótkim czasie są za nami. To wszystko.

Co do
  • Odpowiedz
Bot powinien cie tak samo interesować jak nagroda za blok czy newsy z świata btc, właśnie ze względu na wpływ na cenę.


@runio: Bot to nic innego jak człowiek handlujący może jedynie pozbawiony emocji co jest na korzyść i sprzyja stabilności. Bot zacznie mnie interesować jak będzie posiadał sztuczną inteligencję. W tej chwili mam to w dupie bo to tylko bezmyślny program, który wykonuje zaprogramowane polecenia i ma g---o do ceny. Taki bot źle zaprogramowany będzie tracił kasę dokładnie tak jak człowiek podejmujący błędne decyzje. Boty są na każdym rynku bez wyjątku a rynki nadal funkcjonują natomiast nagroda zmienia się tylko w bitcoinie i tylko co cztery lata. Na żadnym innym rynku tak nie ma (nie wliczając altów). Niusy z kolej bardzo mało mnie interesują bo ich wpływ jest znikomy. Bardziej interesuje mnie analiza techniczna rynku.

Ale mi chodzi tylko o to cały czas, że czasy skoków ceny o 3-5x w krótkim czasie są za nami. To
  • Odpowiedz
@tomuszek: aktualna kapitalizacja rynku bitcoin to około 9 mln dolarów; kapitalizacja NYSE (giełda nowojorska) jest 2000 razy większa; podaż pieniądza M0 w USA jest większa o około 400 razy, nie wspomnę o M2; jeśli bitcoin ma stanowić realną alternatywę do pieniądza fiducjarnego, kierunek jest tylko jeden, a patrząc na relacje w kapitalizacjach można sobie wyobrazić potencjalną skalę wzrostów
  • Odpowiedz