Wpis z mikrobloga

@tomuszek: Jest bardzo duża szansa że do halvingu cena podskoczy od obecnej myślę razy 3 a nawet razy 5. Kupuj plotki sprzedawaj fakty. myślę do halvingu pompowanie ceny potem korekta gdzieś o 70 procent od górki. Zwykle tak bywa przy pompkach:) forexowych i to się sprawdza:) prawie zawsze.
zacznie pękać 10-8 dni przed halvingiem :P


@MelomanBTC: dokładnie. tutaj jest kwestia tylko ja mocno będzie nadmuchany. Ale moim zdaniem halving doprowadzi do tego że ujrzymy zupełnie nowe długoterminowe poziomy i moim zdaniem 1500 - 3000 usd to będzie normalna cena za 1 BTC aż do czasu kolejnego halvingu.
@BITmaniak: nie ma realnej opcji na 3-5x wzrost ceny do halvingu (czy nawet do końca roku). To nie te czasy już :). Halvening jest już po części wliczony w obecną cenę, przecież to nie jest nagła niezapowiedziana zmiana, tylko wszyscy o tym wiedzą dobrze. Owszem podaż będzie o połowę mniejsza, ale nie można zapominać, że cena btc wzrosła o dobre kilkanaście procent w ostatnich miesiącach.
@poduszka: jak widzisz mamy regularne zdrowe i porządne korekty, więc moim zdaniem bania to dopiero będzię. Teraz to tylko poszukiwanie twardej konkretnej wartości BTC.
I tak jak wyżej jeżeli popyt utrzyma się a podaż spadnie o połowę to księżyc to za mało.
ale nie można zapominać, że cena btc wzrosła o dobre kilkanaście procent w ostatnich miesiącach.


@runio: i nie można zapomnieć również że cena BTC jest dużo niższa niż najwyższy historyczny kurs BTC. Takż to że Ty sobie wybrałeś inne odniesienie kursu BTC i dla Ciebie jest to wysoki kurs obecnie jest to tylko Twoja subiektywna opinia. Moim zdaniem BTC obecnie jest bardzo bardzo nisko.
@BITmaniak: Ale dobrze wiesz, że historyczne 1000$ wywołał najprawdopodobniej bot willy? Bo jakoś specjalnie fantastycznych zastosowań btc wtedy nigdy nie wymyślił dzięki, którym cena by tak poleciała do góry. Teraz btc jest 1000x bardziej rozpoznawalny, użyteczny itd a cena jest o połowę niższa, więc to wynikało nie z użyteczności a stworzonej bańki.

I też prostszy powód, łatwiej-taniej zrobić było kurs 1$ na 10$ czy nawet 10$ na 100$/btc niż zrobić teraz
@BITmaniak: ciągle zadziwiasz. Właśnie dla jednych ten kurs jest wysoki a dla innych śmiesznie niski. Pod uwagę należy wziąć też skalę, kiedy wskoczymy na wyższą skalę kurs będzie zwiększał się w trybie wykładniczym.
Z tym, że pamiętam też co gadałeś jak bitcoin kosztował 840zł.

Pamiętam też kolesia, który pamiętał czasy kiedy bitcoin chodził poniżej 100zł. Napisał on wtedy, że nigdy nie podaruje sobie tego, że nie kupił jak bitcoin był taki
@pawlo74: Bo ludzie nie rozumieją, że w przyszłości zamiast operować pełnymi Bitcoinami czy też dziesiątymi częściami BTC przy płatnościach będziemu używali np mikroBTC. Coś co dzisiaj np kosztuje np komputer 1 BTC kiedyś będzie kosztowało np 100 mikroBTC. Po to właśnie jest te 8 znaków po przecinku. Skala wzrostów kursu BTC może okazać się niewyobrażalnie nawet wysoka. Tym więcej osób będzie chciało posiadać BTC tym kurs będzie wznosił się wyżej. Dobrze
Mam nadzieję, że prostej ekonomi nie muszę tłumaczyć.


@runio: twierdzisz, że czaisz prostą ekonomię a wierzysz w rozpowiadane bajki o Willym a nie wierzysz w prawo popytu i podaży. Cena skoczyła tak gwałtownie ponieważ w obiegu było dużo mniej bitcoinów. PROSTA EKONOMIA.
@pawlo74: Na szybko sprawdzając.
Podczas ceny 1000$/btc było ok. 12mln btc wykopanych.
Obecnie przy cenie ponad 500$ jest trochę ponad 15mln btc wykopanych.
To jest ta duża różnica?
A jeśli chodzi o to ile trafia do sieci 50/25/12,5 za blok to tak jak mówiłem chińczycy mają wkalkulowane dużo wcześniej niż miesiąc przed podziałem bloku.