Wpis z mikrobloga

nie rozumiem czemu żałują kasy tym pielegniarkom:/


@karolzzr: Nawet jeśli chce się im dać podwyżki to nie można im dać tego w trakcie/po strajkach. Takie rzeczy powinny być robione stopniowo i po cichu, a nie z próba ugrania na nich kapitału politycznego bo to się po prostu może źle skończyć.
Masz piątkę małych dzieci. Wiesz, że jedno z nich zasłużyło na cukierka. Już miałeś mu dawać kiedy wpada do pokoju i
@karmajkel-nowak: niestety strategia ta sama co za poprzedniej władzy z górnikami. Żeby ktoś przypadkiem nie zwrócił uwagi na prawdziwe przyczyny problemu (niekorzystne umowy, rozdymana biurokracja, spasione związki) wszystko zwala się na górników.

Tutaj jest dokładnie tak samo - co chwila spotykam się z informacją jako by pielęgniarki w CZD średnio zarabiały 5000zł.
Nikt nie mówi, że to wypłata oddziałowych, za pracę w nocy, święta, w za małej obsadzie itd. I do
@kocham_jeze: Ja tylko tłumaczę dlaczego nie wolno ustępować na podstawie agresywnych zachowań typu strajki. Zatrudnienie jest dwustronne. Nie tylko ja zatrudniłem, ale też ktoś się zatrudnił na tych warunkach i nikt mi w dzisiejszym świecie nie powie, że ten ktoś nie miał innego wyboru.
Uważam, że pielęgniarki za mało zarabiają, ale też jestem zdania, że w ciągu max 10 lat ich płace rynek pięknie wyreguluje. Chyba, że nadal będą próbowały strajkować
Ja tylko tłumaczę dlaczego nie wolno ustępować


@Arrival: zgadza się, ja jak usłyszę "nie zaczepiaj go bo on się szybko denerwuje" to zapala mi się czerwona lampka i denerwuję gościa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@karolzzr: no i to też napisałem - co nie zmienia faktu, że górnik nawet jeżeli by 10k z tymi wszystkimi dodatkami zarabiał i tak nie doprowadziłby kompanii do obecnego stanu.
To nie pensje/przywileje górników są odpowiedzialne za dramatyczny stan kopalń.
@rbk17: Rozumiem, że Nowoczesna chce dać podwyżki pielęgniarkom tylko w jednym szpitalu?

Kolejny raz udowodnili mi, że w tej partii są sami debile. Najpierw upośledzony prezes, który nie wie od kiedy obowiązuje współczesna konstytucja, a teraz pomysł, który z jednego protestującego szpitala robi ich kilkaset.

Jak się poczują inne pielęgniarki, które podwyżki nie dostaną, a zobaczą, że można je wywalczyć protestami?
Czyli w perspektywie 10 lat wydasz 4 mln na Tupolewa, a na pielęgniarki 38 mln. A w perspektywie 20 lat 76 mln.


@johny-kalesonny: ok to już wiemy na czym stoimy, czyli przyjęto że wydanie "głupich" 5 mln na totalną pierdołę to drobnostka, byle nie więcej bo będzie afera.
@rbk17: Nie wiem co przyjęto, wiem, że Tupolewy nie będą strajkować gdy nie będziesz chciał wydać na nie więcej pieniędzy (lub będziesz chciał na nich zaoszczędzić i obciąć im fundusze). I widzę różnicę między jednorazowym wydatkiem a ciągłym wydatkiem.

Bo w perspektywie 10 lat to będzie 38 mln zł (Tupolew nadal będzie kosztował 4 mln) bez możliwości obniżenia rocznego kosztu, bo wtedy dopiero byłyby strajki. Czyli co roku będzie budowana makieta
Hehe za PO byłaby afera, że zły rząd nie chce podwyżek dać ale teraz dupa cicho i pielęgniarki są złe. Logika PiS. Duda z "Solidarności" też milczy, a za poprzedniego rządu był pierwszy żeby japę pokazać przy okazji takich protestów. Żeby było jasne PO nie popieram, po prostu mnie śmieszy taka hipokryzja


@karmajkel-nowak: a teraz, za PISu, nie ma afery?
a na Tupolewa tez 4mln ROCZNIE?


@worldmaster: a na chój w ogóle na Tupolewa? Zbudują sobie makietę na podstawie której będą udawali że dochodzą do rozwiązania katastrofy...