Wpis z mikrobloga

Przed chwilą obejrzałem jak pewna kobieta popełnia samobójstwo skacząc z budynku. Na początku nieświadomie lekki uśmiech pojawił się na mojej twarzy, ale po chwile się ogarnąłem: co ja robię? Ogólnie samobójstwa wykonywane przez świadomych (dorosłych ludzi) nie robią na mnie wrażenia, ale u dzieci już tak. Dodam, że wypadki mnie poruszają, więc tylko w tym typie zdarzeń włącza się u mnie znieczulica. Czy to normalne?

#psychologia

Czy to normalne?

  • Tak 30.0% (15)
  • Średnio normalne, ale nie ma powodów do obaw 30.0% (15)
  • Nie, idź do psychologa 14.0% (7)
  • Tu nawet psycholog nie pomoże 14.0% (7)
  • Sprawdzam 12.0% (6)

Oddanych głosów: 50

  • 11
  • Odpowiedz
@chigcht: Pamiętam, że kiedyś wracałem taksą i zauważyłem, że gościu ma dość ciekawy głos i powiedział, że faktycznie mu to ludzie mówią i że jeździ także w pogotowiu na rkach. Mówił, że mniej więcej 80% personelu odchodzi po pierwszej akcji i że najgorszy widok to właśnie martwe dziecko.
  • Odpowiedz
@jrs2 Empatia jest normalna? Szkoda, że nikt nigdy nie wytłumaczył tego gawiedzi z amfiteatrów rozsianych po Imperium Rzymskim. Albo małpie która śmieje się najdonioślej gdy komuś innemu zdarzy się wypadek. Natury nie oszukasz i w takiej naturze czasem empatia jest normalna, a czasem już jednak nie.
  • Odpowiedz
Ogólnie samobójstwa wykonywane przez świadomych (dorosłych ludzi) nie robią na mnie wrażenia, ale u dzieci już tak


@chigcht: Samobójcy, w momencie odbierania sobie życie mają ograniczoną świadomość.
  • Odpowiedz
  • 0
@DiscoKhan to, że Rzymianie tego nie wiedzieli nie jest argumentem. Nie wiedzieli też, że ołów szkodzi, magia obrzędowa nie wpływa na plony i gdzie jest Australia. My teraz to wiemy.
Nie jestem specem od małp


więc chętnie dowiem się, skąd wiesz o ich braku empatii.
Empatię, tak samo jak wszystko inne można sobie uszkodzić wystawiając się na wystarczająco wiele odpowiednich bodźców. Na przykład można oglądać samobójstwa w internecie.
  • Odpowiedz