Wpis z mikrobloga

#remont #podloga #komfort #barlinek #reklamacja #remontujzwykopem #budownictwo #drewno
Moi rodzice zamówili w Komforcie podłogę z Barlinka wraz z montażem. Przyjechała ekipa, przywieźli materiał, zabrali się do układania. Mama do nich na początku zajrzała, wszystko wyglądało ok no i sobie robili. Nikt im nie przeszkadzał, mówią, że skończyli, dają protokół do podpisania a tam takie coś. No widać ewidentnie, że część desek ma wadę i nie zgadzają się ze wzornikiem. Rodzice złożyli reklamację a Komfort ją odrzucił. Co można w takiej sytuacji zrobić więcej?
Tak powinna wyglądać ta podłoga
Pobierz
źródło: comment_Oqw9g899QafuXSztWgaEXahrvZb7ts9l.jpg
  • 160
@franczi: Tak swoją drogą dam może małą radę - nie kupuj niczego w takich marketach. Tylko dedykowane salony, o niebo bardziej dbają o klienta. Gdybyście płytki kładli to tak samo. Żadnego robienia na szybko. U mnie rozrysowałem co do centymetra każdą płytkę w łazienkach i każdą z osobna woziliśmy do zewnętrznego zakładu do docinania wodą żeby nie było żadnych niedoróbek. Swoją drogą dlaczego nie lite drewno?!
@vind: Nie znam szczegółów, rodziców remont, ja mieszkam gdzie indziej, nie śledzę ich wszystkich ruchów. Ojciec jest zarobiony, taki wybór a nie inny pewnie dlatego, że wydawała się to opcja najlepsza czasowo. Dlaczego nie lite drewno? Bo pewnie to im się bardziej podobało...
@franczi: To cholernie słaby deal z tą podłogą. Nie dość że nie ogarnęliście sprawy tego jak podłoga ma dokładnie wyglądać i teraz uważacie ze odstępstwa od kolorów zbyt duże to jeszcze panele w cenie w której można mieć porządną podłogę :/
Nie wiem czy ten twór tez się jakoś lakieruje/olejuje? jeżeli tak to może po lakierowaniu będzie lepiej wyglądać?
@AmericanStars @destruktiv_komando @vajroos @rebul4

"Trochę" wprowadzacie ludzi w błąd. Instytucja Niezgodności towaru z umową nie funkcjonuje już w polskim prawie! Żeby nie narażać @franczi na kłopoty (np. odrzucenie reklamacji z przyczyn formalnych) musi ją złożyć z tytułu rękojmi (rękojmia za wady fizyczne).
Szczegóły tutaj: http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

Niezgodność towaru z umową nie funkcjonuje od 25 grudnia 2014 roku! Niezgodność towaru z umową to był taki fikołek który obowiązywał w ustawie "ustawa o szczególnych warunkach
@franczi: skoro to dąb kokosowy, to to białe to moze być miąższ, próbowałeś? Sprawdź jak smakują wiórki jak przejedziesz tarką.

Btw, towar niezgodny z umową, znacząco odbiega od wzornika. Moim zdaniem ewidentna wada produkcyjna. Reklamuj w komforcie i kręć gównoburze do upadłego. A na przyszłość niestety tak to juz z materiałami budowlanymi jest ze trzeba każda sztukę z osobna obejrzeć przed montażem aby uniknąć poźniejszych problemów.
@franczi: Kiedyś dorabiałem przy parkietach - tak jak poprzednicy już wspominali biel jest naturalna, natomiast są różne klasy i np. w finish parkiet masz natura, select, exclusive, gdzie w najtańszym może być biel i sęki, a w najdroższym tego nie ma. To co Ci położyli to wygląda na taki "natura", z tym że gdy układaliśmy to najczęściej deski z większą bielą czy sękami na życzenie klienta odkładaliśmy.