Wpis z mikrobloga

Mam problem z telefonem. Internet działa dobrze wyłącznie wtedy gdy jest on pobierany przez Wi-Fi. Natomiast internet pochodzący z karty SIM lub karty internetu Aero2 mimo PEŁNEGO zasięguu chodzi wolno. Tak bardzo wolno, że nie da się z niego w ogóle korzystać. Ktoś się spotkał z takim problemem? Przypominam, że na Wi-Fi wszystko śmiga a kiedy się chcę połączyć przez karte, wszystko stoi w miejscu. Mimo pełnego zasięgu i wykupionych pakietów.

#telefony #play #smartfon #pytanie #kiciochpyta #internet #aero2 #pentagram
  • 21
@Bunch: jakie to są literki gdy korzystasz z internetu Aero. Ogólnie to działa tak -
G to praktycznie się nie da korzystać ze zwykłych stron
E proste strony bez dużych grafik można przeglądać bez większego problemu. Z obrazkami już się dusi.
H/H+ to już w zależności od zasięgu kilka megabitów internetu więc jest już całkiem OK
LTE o ile nie jest zawalona centrala to działa tak jak przewodowy internet

Jak masz
@johnny-oio: Dziękuję za rozpisanie, ja tego wcześniej nie wiedziałem.
Sprawdziłem teraz w telefonie i miałęm ustawione "Automatycznie 2G".
Zmieniłęm na "3G", zobaczymy czy cokolwiek to zmieni.
@Bunch: Przy automatycznym 2G/3G telefon w pierwszej kolejności powinien korzystać z 3G i dopiero jak brak sygnału bądź bardzo słaby to przełącza się na 2G. Niektóre telefony, głównie starsze z androidem mają też taką opcję do zaznaczenia żeby korzystało tylko z sieci 2G i jeszcze w nawiasie jest napisane jak to oszczędza baterie.
Może po prostu coś się zwiesiło i ciągle korzystał z sieci 2G. Jeżeli masz dobry zasięg na wymuszonym
@Bunch: no to w takiej kwestii nie wiele mogę pomóc oprócz przeflashowania jakiegoś nowszego softu a jak nie ma nic nowszego to wgranie tego ostatniego razem z wyczyszczeniem telefonu. Często pomaga.
@johnny-oio: Wgrałęm najnowszy soft, zrobiłem aktualizację oprogramowania. Oraz wróciłem do ustawień fabrycznych - nie pomogło.

Dzisiaj zrobiłęm test ze zmianą tych punktów na 3G i zauważyłem pewną prawidłowość. Mam ustawione (samo się ustawia) na "Tylo 2G" i w momencie gdy wybieram "Tylko 3G" to automatycznie zasięg spada do ZERA. Natychmiast po wybraniu tej opcji tracę wszystkie wskaźniki zasięgu.