Wpis z mikrobloga

Kocham swoją #pracbaza w #przedszkole , dzieci są cudowne i mądre, ale jak w każdej takiej placówce są osobniki agresywne. Nie dość, że biją siebie to biją też młodsze dzieci. Z racji, że lubię rozmawiać z dziećmi to uraczyły mnie takimi motywacjami "tata powiedział, żeby oddawać " "bo ja go nie lubię " "bo tata mówi, że jestem silniejszy i mogę rządzić maluchami" "muszę pokazać kto tu rzadzi". No serio, tatusiowie? Ja wiem, że świat jest pełen przemocy, ale wpajać 3latkowi slogany, że jest chłopcem i musi sobie jakoś radzić w życiu (walce o klocki) jest dziwne. Uczmy dzieci tolerancji i kompromisów - drogą pod górkę, trudniejsza, ale zdecydowanie lepsza.

Smutłam :(

#przemysleniazdupy #feelsy #dzieci
  • 104
a czego ma ojciec patus uczyć swojego przygłupiego dziecka, jak przerzucanie pudeł w magazynie, drobne kradzieże, chlanie, jaranie szlugów i uliczne bójki, to jedyne, na czym się zna?


@Pantokrator: Koleżanka pracująca z dziećmi mówi, że najgorsze są właśnie te z "dobrych domów". Najlepszy chów antyspołecznych dzieci.
@BongoBong: sorry, ale akurat bardzo dobrze pamiętam czasy, jak chodziłem do podstawówki i zgadnij, kto był problemem 20+ lat temu:
a) patusy
b) dzieci z normalnych rodzin.

Coś wątpię, by w przedszkolu było wszystko na odwrót, ale fakt, czasy się zmieniają. Może średnia inteligencji spadła bardziej, niż myślałem, albo, co bardziej prawdopodobne, tak działa nowoczesne wychowanie.
@BongoBong: ale mówię ci właśnie, że 20+ lat temu dzieci "z dobrych domów" były totalnie nieproblematyczne, a tu nagle jakieś odwrócenie sytuacji o 180 stopni.
Czymś to trzeba wytłumaczyć, czyż nie? Jak nie nowoczesnymi metodami wychowania albo umysłową patologią rodziców, to niby czym? Niejeden się w tym kraju dorobił na działalności przestępczej, więc w sumie nawet by pasowało :)
@estetka: co do

musze pokazac kto tu rzadzi

jestem silniejszy, wiec moge bic innych

to fakt, patologia i nalezy to zglosic do odpowiednich organow(nie wiem, opieka spoleczna), ale

musze oddac jak ktos mi zrobi krzywde

to normalna reakcja
dziecko nauczone frazesow "jak cie bija/przezywaja to sie nie przejmuj i nie oddawaj" w przyszlosci zostanie pomiatana czarna owca z zanizona samoocena. Dodatkowo 'nie oddawanie" komus, kto zrobil ci krzywde wywoluje dodatkowo u