Wpis z mikrobloga

  • 248
Kocham swoją #pracbaza w #przedszkole , dzieci są cudowne i mądre, ale jak w każdej takiej placówce są osobniki agresywne. Nie dość, że biją siebie to biją też młodsze dzieci. Z racji, że lubię rozmawiać z dziećmi to uraczyły mnie takimi motywacjami "tata powiedział, żeby oddawać " "bo ja go nie lubię " "bo tata mówi, że jestem silniejszy i mogę rządzić maluchami" "muszę pokazać kto tu rzadzi". No serio, tatusiowie? Ja wiem, że świat jest pełen przemocy, ale wpajać 3latkowi slogany, że jest chłopcem i musi sobie jakoś radzić w życiu (walce o klocki) jest dziwne. Uczmy dzieci tolerancji i kompromisów - drogą pod górkę, trudniejsza, ale zdecydowanie lepsza.

Smutłam :(

#przemysleniazdupy #feelsy #dzieci
  • 104
  • Odpowiedz
@huzarius: generalnie przemoc jest zła. Bicie się jest niebezpieczne. Nie ma sensu zgrywać rambo. Często lepiej oddać portfel niż dostać kosę. Lepiej olać słowne zaczepki i wrócić bezpiecznie do domu. Są jednak sytuacje, gdzie nie da rady inaczej. Zwłaszcza, że w szkole bójka jest względnie bezpieczna. Nikt tam raczej narzędzi nie będzie wyciągał, a dodatkowo raczej bójki są w niskiej kategorii wagowej.
Zawsze trzeba przekalkulować ryzyko, zobaczyć co się bardziej opłaca.
  • Odpowiedz