Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie aktualnie najkorzystniej założyć konto walutowe? Na wakacjach zamierzam wyjechać do Holandii i potrzebuję jak najtańszego rachunku. Na tę chwilę biorę pod uwagę dwie opcje:

- Bank Smart, ale dużym minusem są opłaty za kartę, wydanie 5 euro a potem rocznie kolejne 5 euro, jeśli posiada się już w tym banku inny rachunek (ja niestety już mam). Niby nie dużo, ale jesli istnieją lepsze propozycje to po co przepłacać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- T-Mobile Usługi Bankowe, wygląda bardzo przyzwoicie, jedynie dyszka za wydanie karty a oprócz przelewow SEPA, wszystko za free. Tylko pytanie, czy z czasem nie zaczną wprowadzać opłat tak jak się stało z kontem osobistym T-Mobile UB w złotówkach z którego niedawno uciekłem?

#banki #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #banksmart #smartbank #bankowosc #pytanie
  • 8
@MichaelT128: No własnie, nad tym myślałem. Jeśli dobrze rozumiem, zasada działania polega na tym, że dostaję kasę na konto walutowe w T-M UB, potem przelewam do kantoru aliora (robię przewalutowanie) a następnie wypłacam gotówkę w oddziale w Polsce poprzez oddział lub bankomat ewentualnie od razu na konto w PLN?
@The_ZoltArR: polecam konto walutowe w ing, prowadzenie rachunku nic nie kosztuje, dostajesz kartę maestro a to w Holandii ma nie małe znaczenie bowiem w wielu miejscach możesz płacić tylko taką kartą. Wypłaty z bankomatów to chyba 3% kwoty.
@The_ZoltArR: za podwyżki można winić niestety tylko nasz rząd, i obstawiam że jak się pojawią w kontach walutowych to wszędzie. Ja korzystam z T-mobilowego konta i dla mnie nie ma lepszego