Wpis z mikrobloga

Fani Janusza Tracza, mirki i mirabelki!


Nie spodziewałem się takiego odzewu ze strony społeczności. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość wykopów/głosów/plusów rzucona została dla beki, ale ogólny odzew jest dość pozytywny. A to chyba dobra rzecz, wprowadzać trochę pozytywnej energii w tym smutnym jak już sami wiecie co, świecie.

Z jednej strony, zadanie już zostało wykonane. Pomysł jest rzucony, ludzie się tym chwilę zaczną jarać, po dwóch dniach hype spadnie i wszyscy o tym projekcie zapomną. A może warto popchnąć to dalej, skoro najtrudniejszą rzecz już wykonaliśmy i spotkaliśmy się z pozytywną odpowiedzią? Wykop sam w sobie ma stosunkowo mały rozgłos, zgodnie z planem poszły twitty do prezesa TVP, jednakże to ciągle za mało. Moim zdaniem teraz należałoby założyć adekwatną grupę na Facebooku, skupiającą się wokół projektu przywrócenia Janusza Tracza na mały ekran i "uczynienia telewizji wspaniałą ponownie". Śmieszkowy profil Janusza Tracza ma ponad 10 tys. lajków. Myślę że czymś jak najbardziej osiągalnym jest przebicie takiego wyniku, aby zdobyć rozgłos.

Ale to byłoby za mało. Trzeba przekonać wszystkich odbiorców, że za tym projektem kryje się faktyczny potencjał, a nie internetowy żart pociągnięty o jeden most za daleko. Należałoby przedstawić w miarę prostą i czytelną wizję całości programu, co miałby zawierać taki serial, dlaczego miałby być nową jakością w polskiej telewizji, dlaczego przyciągnąłby widzów którzy za Plebanią raczej nie przepadali, oraz w drugą stronę, co ciekawego znaleźliby tam stali widzowie tamtego serialu. Opis, który ktoś komuś przekazałby dalej aż w końcu trafiłby na biurko decydenta w TVP, który albo dałby okejkę albo wyśmiał by projekt kompletnie. Jeżeli projekt spotkałby się z pozytwnym przyjęciem, można iść dalej, ale nie o tym teraz. W komentarzach przewinęło się tyle świetnych pomysłów, że wspólnymi siłami moglibyśmy wymyślić coś wspaniałego.

@MKu8ar zaproponował utworzenie repozytorium na githubie, do którego każdy mógłby wysyłać swoje propozycje, żeby to w jakiś sposób ogarnąć.

Pytanie, czy znajdą się chętni do dorzucenia swojej cegiełki zrobienia czegoś aby zwalczyć szeroko pojętą nudę? Nawet jeżeli projekt by się nie udał, lub nigdy nie wyszedłby z etapów planowania, to przecież nikt nie zabrania marzyć. To jak, pomożecie?

#tracz #janusztracz #plebania #seriale #tracztheseries
Joz - Fani Janusza Tracza, mirki i mirabelki!

SPOILER

Nie spodziewałem się taki...

źródło: comment_bjuSj483MVxot7RS9xKXTUgOHgKPoEFy.jpg

Pobierz
  • 27
@Joz Pan Dariusz gra w Ziemi Obiecanej, jak już wspomniałem - jutro niedziela, więc trochę poleżę i zbiorę nieco informacji, a w poniedziałek ruszę do Teatru po jakiś kontakt, chyba aktorzy nie chowają się jak szczury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą, jeśli pan Janusz teraz siedzi w cieplutkim foteliku i przegląda wykop, patrząc jak Janusz Tracz powraca do życia.. albo lepiej, popijając herbatkę myśli, jak dobrze grało
@Joz: Skończy się tak jak każda inicjatywa wykopu.

Napaliliście się, porobiliście kilka wpisów, powrzucacie kilka śmiesznych obrazków i "propozycji", które nie mają możliwości się spełnić i to tyle.

Przypilnujcie tylko, żeby był jeden konkretny tag żebym mógł to czarnolistować.
Kurskie zalajkował na twitterze wpis o Czarcie


@xDawidMx: Jakiś link do tego, bo chyba mi umknęło?

Napaliliście się, porobiliście kilka wpisów, powrzucacie kilka śmiesznych obrazków i "propozycji", które nie mają możliwości się spełnić i to tyle.


@Wiedmolol: I coś w tym złego?
@Joz: Nic. Mnie tylko śmieszy ten wasz zapał i zdania typu

może warto popchnąć to dalej, skoro najtrudniejszą rzecz już wykonaliśmy i spotkaliśmy się z pozytywną odpowiedzią? Wykop sam w sobie ma stosunkowo mały rozgłos, zgodnie z planem poszły twitty do prezesa TVP, jednakże to ciągle za mało. Moim zdaniem teraz należałoby założyć adekwatną grupę na Facebooku, skupiającą się wokół projektu przywrócenia Janusza Tracza na mały ekran i "uczynienia telewizji wspaniałą
@Wiedmolol: Napisałem, że będziemy się kontaktować, jest kilka osób, które chciałyby napisać scenariusz, dużo osób jest zainteresowanych.

Fragmenty z okrucieństwem Tracza krążą już od ponad miesiąca, wszyscy jednogłośnie mówią, że to bardzo dobrze zagrana postać.

Poza tym, @Joz słusznie dał w pozytywnych aspektach powstania, że będzie boleć dupsko niedowiarków xD
jest kilka osób, które chciałyby napisać scenariusz


@rybofski: xD Po takich wypowiedziach rozważam czy przypadkiem tej akcji jednak nie umieszczać na czarnolisto bo widzę, że ma potencjał na niezły ubaw.

Była akcja #knapikczytapasty, która miała IMO tysiąc razy większe szanse na sukces, a i tak nic z tego nie było.
@Wiedmolol: Masz rację, z pozoru może to wszystko wyglądać na jedną wielką błahostkę, ale jak wiadomo nie od razu Tracza odrodzono. Przyznasz na pewno, że sam pomysł na serial jest dobry, więc przy założeniu, że zaangażowałby się w niego zespół osób mogłoby wyjść coś ciekawego, a resztę nadziei należy pokładać w owym zespole, który albo ruszy z projektem, albo za rok ktoś wypomni, że:

hehe tracz masakróje lewakuw jak korwin szkoda
@xDawidMx: No, czyli nic się nie udało zrobić. xD Zresztą po tym jak oryginalny "prowadzący" zrezygnował to próbowali przejąć pałeczkę inni. Z równie dobrym skutkiem.

W tym przypadku - nie wiem na czym polegniecie, bo ja nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak wy to chcecie zacząć. xD Może skończy się na tej wspomnianej w poście grupie na FB.