Wpis z mikrobloga

@metaxy: dziewczyna na zdjęciu bardzo przypomina mi tą co wczoraj spotkałam w Cieciszowie. Bardzo podobny ubiór jasne włosy ;) tylko, że ta miała jakąś mega maszynę więc nawet nie odzywałam się xD
@metaxy: To wy startowaliście z Błoń około 17:30?
Czasami widzę takie grupki na Królowej Jadwigi: jak taki styl jazdy obok siebie ma się do:
Prawo o Ruchu Drogowym: Art. 33.
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
Czasami widzę takie grupki na Królowej Jadwigi: jak taki styl jazdy obok siebie ma się do: (...) jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego

@3wolny: @nikifor: No to wytłumaczę Wam to.

Maksymalna szerokość pasa ruchu na terenie zabudowanym wynosi od 3,5 metra (autostrada) przez 3,0 m (droga zbiorcza) do 2,5 m (dwupasowa droga dojazdowa).

Wybieramy najbardziej optymistyczny scenariusz 3,0m
@metaxy: IMO zamiast budować ścieżki rowerowe, dodając w ten sposób trzeci pas w tym samym kierunku (obok chodników dla pieszych i ulic) i zwielokrotniając liczbę skrzyżowań (przecięć pasów ruchu) powinni poszerzyć ulice tak, żeby samochód mógł bezpiecznie wyprzedzić jednoślad nie wjeżdżając przy tym na przeciwległy pas.
powinni poszerzyć ulice tak, żeby samochód mógł bezpiecznie wyprzedzić jednoślad nie wjeżdżając przy tym na przeciwległy pas.


@vanad: Tak to się robi w UK, gdzie masz cycling lane, co uważam za lepsze rozwiązanie (brak krawężników, wspomnianych przez Ciebie dodatkowych skrzyżowań, lepszy asfalt (bo ten sam co dla samochodów), brak kostki, itd.
Pobierz metaxy - > powinni poszerzyć ulice tak, żeby samochód mógł bezpiecznie wyprzedzić jed...
źródło: comment_8tgbiLc2mFmQ8uqmKD0QsqseE2IHhZuZ.jpg
powinni poszerzyć ulice tak, żeby samochód mógł bezpiecznie wyprzedzić jednoślad nie wjeżdżając przy tym na przeciwległy pas.


@vanad: największa głupota jaką można zrobić.
jazda w kolumnie a nie gęsiego to ułatwienie innym życia


@demoos: Ano to samo staram się koledze wytłumaczyć.

największa głupota jaką można zrobić.

A to mnie się akurat podoba.