Wpis z mikrobloga

@metaxy: Więc jadąc obok siebie rowerzyści nie utrudniają jazdy kierowcy w inny sposób niż jadąc pojedynczo

- zaslaniacie widok szosy przed wami jadac piatkami obok siebie
- skurowerzysci jezdzacy obok siebie maja tendencje do dziwnych zachwan w stylu "odbije sobie nieco bardziej w lewo, bo jest dziura a i tak zajmujemy cala szerokosc drogi" wiec przy wyprzedzaniu takiej grupy kretynow trzeba zachowac jeszcze wieksza ostroznosc
- jest roznica przy wyprzedzaniu jak
Ogolnie to sugerujesz ze wyprzedzanie ciezarowki ktora trzyma sie osi jezdni jest tak samo trudne jak wyprzedzanie ciezarowki ktora zjedza na pobocze i umozliwia wyprzedzanie przez innych.


@demoos: ale wiesz, że jazda poboczem w takim celu jest nie dość, że nieprzepisowa to bardzo niebezpieczna?
@demoos: oczywiscie ze nie jest, ale nie jedzie z predkoscia 20km/h i ma wieksza sklonnosc do zjechania na bok jesli jedzie naprawde wolno. Rowerowym terrorystom wydaje sie, ze jak jada 30km/h to pedza z predkoscia dzwieku i wyprzedzanie ich to brawura.
@Cymerek: jesli ruch odbywa sie z predkoscia 90km/h a wy jezdzicie z predkoscia 30km/h to BLOKUJECIE RUCH i zaklinanie rzeczywistosci tego nie zmieni. dla mnie ci wszyscy faceci na rowerkach za 5k i w spandexach to sekta kretynow, ktorym sie wydaje ze ewoluowali. blad. jestescie slepa odnoga ewolucji.
@demoos: zrozum, ze jak utkniesz za samochodem jadacym 80km/h na drodze na ktorej ograniczenie to 90km/h to stracisz mniej czasu na dojazd z punktu A do punktu B niz jak utkniesz za kretynami w lajkrach, ktorym sie wydaje ze smigaja jak renifery jadac z predkoscia 30km/h.
zeby nie bylo - jezdze i samochodem i na rowerze. ale w zyciu by mi nie wpadlo do glowy, zeby zebrac grupe 20 znajomych i
jesli ruch odbywa sie z predkoscia 90km/h a wy jezdzicie z predkoscia 30km/h to BLOKUJECIE RUCH


@jontr: no to namów stado baranów w puszkach (baranów w tej grupie nie brakuje) aby lobbowali za dobudowaniem obustronnych, serokich dróg rowerowych w takich miejscach

BLOKUJECIE RUCH i zaklinanie rzeczywistosci


@jontr: ale wiesz, że niczego nie blokuje bo jedzie tam legalnie i zgodnie z przepisami?
to samo mam z rowerami - jak wskakuje na rower to nie zakladam lajkrowych rajtuz i nie gole nog zeby przyszpanowac jaki jestem weganin i bez glutenu w gronie takich samych nawiedzonych idiotow.


@jontr: ale weź nie szufladkuj co? Bo póki co to kierowcy osobówek sieją spustoszenie na drogach a nie Ci w lajkrze.

Zrozumcie, ze po prostu jestescie PRZESZKODA na drogach jak jest was wiecej niz dwoch.


@jontr: rowery