Wpis z mikrobloga

@metaxy: dziewczyna na zdjęciu bardzo przypomina mi tą co wczoraj spotkałam w Cieciszowie. Bardzo podobny ubiór jasne włosy ;) tylko, że ta miała jakąś mega maszynę więc nawet nie odzywałam się xD
  • Odpowiedz
@metaxy: To wy startowaliście z Błoń około 17:30?
Czasami widzę takie grupki na Królowej Jadwigi: jak taki styl jazdy obok siebie ma się do:
Prawo o Ruchu Drogowym: Art. 33.
3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
  • Odpowiedz
Czasami widzę takie grupki na Królowej Jadwigi: jak taki styl jazdy obok siebie ma się do: (...) jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego

@3wolny: @nikifor: No to wytłumaczę Wam to.

Maksymalna szerokość pasa ruchu na terenie zabudowanym wynosi od 3,5 metra (autostrada) przez 3,0 m (droga zbiorcza) do 2,5 m (dwupasowa droga dojazdowa).

Wybieramy najbardziej optymistyczny scenariusz 3,0m
  • Odpowiedz
@metaxy: IMO zamiast budować ścieżki rowerowe, dodając w ten sposób trzeci pas w tym samym kierunku (obok chodników dla pieszych i ulic) i zwielokrotniając liczbę skrzyżowań (przecięć pasów ruchu) powinni poszerzyć ulice tak, żeby samochód mógł bezpiecznie wyprzedzić jednoślad nie wjeżdżając przy tym na przeciwległy pas.
  • Odpowiedz
powinni poszerzyć ulice tak, żeby samochód mógł bezpiecznie wyprzedzić jednoślad nie wjeżdżając przy tym na przeciwległy pas.


@vanad: Tak to się robi w UK, gdzie masz cycling lane, co uważam za lepsze rozwiązanie (brak krawężników, wspomnianych przez Ciebie dodatkowych skrzyżowań, lepszy asfalt (bo ten sam co dla samochodów), brak kostki, itd.
metaxy - > powinni poszerzyć ulice tak, żeby samochód mógł bezpiecznie wyprzedzić jed...

źródło: comment_8tgbiLc2mFmQ8uqmKD0QsqseE2IHhZuZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
powinni poszerzyć ulice tak, żeby samochód mógł bezpiecznie wyprzedzić jednoślad nie wjeżdżając przy tym na przeciwległy pas.


@vanad: największa głupota jaką można zrobić.
  • Odpowiedz
jazda w kolumnie a nie gęsiego to ułatwienie innym życia


@demoos: Ano to samo staram się koledze wytłumaczyć.

największa głupota jaką można zrobić.

A to mnie się akurat podoba.
  • Odpowiedz