Wpis z mikrobloga

Kochani proszę o pomoc!
Najmuje mieszkanie. Lecz wprowadzili się nie dawno nowi współlokatorzy którzy po prostu znęcają się na mnie psychicznie. Boję się mieszkać tam. Wracam tylko na sen by się z nikim nie minąć bo się boję że mnie pobiją albo otrują moje jedzenie w lodówce. A najgorsze że właściciela jest to rodzina daleka i mimo moich zażaleń nic z tym nie robi.
Czy w takim przypadku mogę zerwać natychmiast umowę o najem. Ogólnie to mam bezterminowe z wypowiedzeniem miesięcznym.
Miało być tak że nikt nie pali w mieszkaniu a jednak oni palą czy to może podejść pod zagrożenie zdrowia. Bo wiem że jest taki przepis w prawie cywilnym. Osobiscie dusze sie samym zapachem.
Bardzo was proszę o pomoc!
#pomocy #prawo #pomocprawnicza #mieszkanie #lokum #lokatorzy #prawokonsumenckie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Let_Me_2_Be:
Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

Art. 13. [Uprawnienia sąsiadów i współuprawnionych]

1. Jeżeli lokator wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko porządkowi domowemu, czyniąc uciążliwym korzystanie z innych lokali w budynku, inny lokator lub właściciel innego lokalu w tym budynku może wytoczyć powództwo o rozwiązanie przez sąd stosunku prawnego uprawniającego do używania lokalu i nakazanie
  • Odpowiedz
Art. 13. [Uprawnienia sąsiadów i współuprawnionych]

1. Jeżeli lokator wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko porządkowi domowemu, czyniąc uciążliwym korzystanie z innych lokali w budynku, inny lokator lub właściciel innego lokalu w tym budynku może wytoczyć powództwo o rozwiązanie przez sąd stosunku prawnego uprawniającego do używania lokalu i nakazanie jego opróżnienia.


@Let_Me_2_Be: Pasuje, dla Ciebie jednak najprostszą opcją jest po prostu wypowiedzieć umowę. Rozpoznanie sprawy w sądzie to w
  • Odpowiedz