Wpis z mikrobloga

Czy znajdę tutaj może mirka/mirabelkę, którzy studiują/studiowali na UR w Krakowie na Wydziale Leśnym i mogą się wypowiedzieć na ten temat? Dokładniej interesuje mnie kierunek "gospodarka leśna" (niestacjonarnie, ale to już mniej ważne - chyba).

Robię rozeznanie, a że to nie pierwsze moje podejście do studiowania (na pewno ostatnie), to wolę wybadać grunt na wszelkie sposoby.

A tak w ogóle to cześć i czołem :)

#ur #studia #studbaza #krakow #lesnictwo #pytanie
  • 15
@cateusz: Ale co rozumiesz przez wybadać grunt? Jeżeli chcesz zrobić studia dla samych studiów to idź śmiało, ale pracy raczej po takim kierunku prędko nie znajdziesz. Już lepiej wybrać chyba inżynierie środowiska.
@sspiderr: stąd moje obawy.
@goferek: jeśli chodzi Ci o przyrodniczy, to chyba Wrocław, nie? Bo domyślam się, że nie pedagogiczny.
@Krs90: tylko że inżynieria środowiska już podąża w inną stronę niż samo leśnictwo. Dlaczego uważasz, że z pracą ciężko?
@cateusz: Przeglądnij oferty pracy związane z tym kierunkiem i pokrewnymi. Z tego co kiedyś patrzyłem, to jest średnio. Chyba że masz konkretną firmę/pracę na oku i jesteś jej pewny.
UR jest o tyle specyficzny że wydział, wydziałowi nie równy. W ogóle dlaczego chcesz wybrać akurat ten kierunek?
@Krs90: Tu się zgadzam, można nawet powiedzieć, że jest "posucha", ale bardziej liczę na nawiązane "znajomości" już podczas studiów, po wejściu w odpowiednie kręgi. Nie wiem, może jest to trochę wyidealizowane spojrzenie, ale jako że to dla mnie ostatni dzwonek, to pomyślałem, że podejmę ryzyko.

W sumie był to jeden z kierunków nad którymi myślałem za pierwszym razem, ale zrezygnowałem dla "przyszłościowego kierunku": energetyka na PW. Niestety nie moja bajka, choć
ale bardziej liczę na nawiązane "znajomości" już podczas studiów, po wejściu w odpowiednie kręgi. Nie wiem, może jest to trochę wyidealizowane spojrzenie


@cateusz: Oj przejdzie Ci jak trochę postudiujesz, oj przejdzie. Też szedłem na studia pełen ideałów i energii :) Jedyne znajomości jakie nawiążesz to z doktorami i innymi studentami. Nie będzie firm, nie będzie dyrektorów. Wybacz że tak od razu, ale na mnie takiego kubła zimnej wody nikt nie wylał,
@werazlasu: a możesz jakoś rozwinąć? Jeśli masz jakieś pozytywne informacje na temat kierunku to chętnie posłucham ;)
@Krs90: Przestudiowałem już kilka lat i taki kubeł zimnej wody mam za sobą, ale teraz patrzę na to trochę inaczej, bo wydaje mi się, że gdybym wybrał kierunek bardziej zbliżony do zainteresowań i mniej "przyziemny" to bardziej bym się starał o to, żeby jakieś znajomości odszukać - stąd decyzja ponownego podejścia. Oczywiście pisząc
@cateusz: Nie tyle kierunek ale ogólnie to jak wygląda szkolnictwo wyższe w Polsce. Jeszcze ostatnio rozmawiałem ze znajomym doktorem który mógł mi powiedzieć już dokładnie co i jak i w skrócie, beton i patologia.

to bardziej bym się starał o to, żeby jakieś znajomości odszukać


Tylko jak chcesz ich szukać, szczególnie w takim leśnictwie? Mogę być pewny że uczelnia nie zagwarantuje Ci niczego, żadnych kontaktów czy praktyki. No może załatwi Ci
@Krs90: Dzięki za rady, ale do tej pory głównie tym się kierowałem w mojej "studenckiej historii" i teraz chciałbym wybrać coś, co bliższe jest moim zainteresowaniom. A jak to będzie z pracą - zobaczymy, jestem skłonny podjąć ryzyko (najwyżej #emigracja ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

@kowalen: Podobnie zapewniali na Energetyce na Politechnice Wrocławskiej, potem słyszeliśmy tylko jak w Kogeneracji się chwalili, że nikogo od kilku lat